„Naši zamestnanci sa na Deň spolupatričnosti vždy veľmi tešia. Ľudia, ktorí zvyčajne pracujú mentálne v kancelárii a v teréne, v jeden deň v roku rýľujú, skladajú, sadia, upratujú, čistia okná, alebo pripravujú prekvapenia pre pacientov. Je zaujímavé a potešujúce vidieť naživo reakcie ľudí, pre ktorých to všetko robíme. Novartis ako organizátor Dňa spolupatričnosti v spolupráci s pacientskymi a neziskovými organizáciami pomáha vytvárať o niečo krajšie prostredie pre pacientov  a sme nápomocní tam, kde je to naozaj potrebné,“ povedala Katarína Žiaková, Patient Advocacy Manager, Novartis Slovakia.

Aj tohto roku zorganizovali  zamestnanci spoločnosti Novartis Deň spolupatričnosti #CPDDAY2019. Tí už od roku 1996 svojimi dobrovoľníckymi aktivitami pomáhajú nemocniciam, detským centrám, pacientskym organizáciám, domovom pre seniorov a všade tam, kde je to potrebné.

Upratali nám kanceláriu v Národnom ústave reumatických chorôb, umyli okná, oživili novými hračkami i nábytkom detský kútik. Plyšové, drevené a plastové hračky v detskom kútiku pretriedili, špinavé a ošúchané hračky vyradili a ostatné umyli a umiestnili do dvoch nových uzatvárateľných detských truhlíc. Opäť priniesli deťom aj nové hračky a knižky. Vysadením trvaliek i letničiek skrášlili vonkajší priestor pred vstupom do NÚRCH-u a na stromy, ktoré sú za oknami detského kútika, umiestnili dve vtáčie búdky a kŕmidlá, aby prilákali vtáčiky.

Deň spolupatričnosti  je oslavou založenia spoločnosti Novartis. Vždy v jeden májový deň v roku sa  zamestnanci na celom svete naplno venujú dobrovoľníckej činnosti a takto si pripomínajú záväzok zlepšovať život ľudí a pomáhať komunitám.

 

Galéria