> 5. ročník behu a chôdze
5. ročník behu a chôdze

Mladí reumatici sa zapojili do štafety 5. ročníka behu, chôdze a zdravého pohybu

Stalo sa peknou tradíciou, že na Slovensku sa Svetový deň reumatizmu oslavuje pútavou formou, ako je „hromadný beh pre zdravie“, ktorý motivuje členov LPRe SR i širokú verejnosť prísť a zúčastniť sa milého podujatia. Je to dobrý spôsob, ako upozorniť na problémy ľudí s reumatickým ochorením. Mladí reumatici a deti z Klubu Kĺbik sa stretli v piatok 14. októbra pri penzióne Hellene v Piešťanoch. Behu sa zúčastnili mladí ľudia, deti s rodičmi i pozvaní hostia.

Mládež pod vedením predsedníčky Jany DC odštartovala 5. ročník behu, chôdze a zdravého pohybu. Pred štartom sa všetci zúčastnili krátkej rozcvičky, ktorú s nadšením predcvičovala Zuzana Puzderová jednoduchými cvikmi. Cviky im neboli cudzie, dobre ich poznajú z liečebno-rehabilitačných pobytov v NÚRCH Piešťany, kde ich cvičia pod dohľadom skúsených fyzioterapeutov.
Po rozcvičení sa účastníci statočne pripravili na štart  a rozbehli sa po vyznačenej trase. Každý podľa svojich možností bežal alebo kráčal až do cieľa. V cieli ich čakala zaslúžená odmena vo forme perníkovej medaile v tvare loga SMR, ktoré pripravila rodina Puzderová z Košíc. Nikto neodmietol ani iné dobroty na posilnenie. Veselá posádka mladých športovcov  v belasých tričkách od spoločnosti Pfizer sa neskôr občerstvila pohostením, ktoré ponúkla spoločnosť Merck – MSD. Krásny zážitok si mladí reumatici uchovávajú v spomienkach a spoločne sa tešia na budúci šiesty ročník behu, chôdze a zdravého pohybu.                  
 

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.