> Beh a chôdza reumatikov v Poprade
Beh a chôdza reumatikov v Poprade

Beh sme chceli uskutočniť v atraktívnom prostredí AquaCity Poprad. Žiaľ, po zdĺhavých rokovaniach, odpoveď napriek urgenciám prišla až 7.11. a to by sa pre krátkosť času už nestihlo. Navyše nám odmietli poskytnúť akúkoľvek zľavu na vstupnom. Preto sme zorganizovali beh v najbližšom možnom termíne a to 17.11. a ako miesto sme určili Námestie sv. Egídia v Poprade o 13:30 hod. 

Každému platiacemu členovi sme poštou, odoslanou 12.11., poslali pozvánku (spolu 50 ks), s udaním miesta a času podujatia, ako aj s poznámkou, že prví dvadsiati účastníci dostanú tričko a celodennú vstupenku do AquaCity Poprad. Túto pozvánku sme uverejnili aj na našej webstránke v sekcii Aktuality/oznamy a po jednej sme dali na nástenku v čakárni reumatologickej ambulancie MUDr. Rovderovej a MUDr. Čižmárikovej.

Napriek tejto, podľa nás atraktívnej ponuke, sa nás zišlo len 11, z toho z radov platiacich členov „až“ 8 . Všetkým prítomným bola poskytnutá káva alebo čaj, podľa vlastného výberu v reštaurácii Reduta, dostali tričko, spomínanú vstupenku a jedno balenie magnézia. Náklady na podujatie s výnimkou trička, ktoré boli zaslané z centrály, hradila v plnej výške LPRe – Miestna pobočka Poprad.

Aby tých komplikácii nebolo málo, nedostali sme povolenie na beh a chôdzu po námestí od Mesta Poprad. Zo strany Mestského úradu nám bola ponúknutá možnosť, aby sme sa pridali k politickému podujatiu o 15. hod., čo sme vzhľadom na čas a apolitickosť našej organizácie museli odmietnuť, a preto sme po spoločnom odfotografovaní uskutočnili beh a chôdzu individuálne po námestí.

Máme z podujatia rozporuplné pocity. Hlavne nás sklamal nezáujem našich členov. Boli by sme radi, ak by nám naši členovia poslali na našu mailovú adresu info@reumatikpoprad.sk námety, o aké aktivity majú záujem.

 

Mária Galková
predsedníčka LPRe- MP Poprad

—————
Téma: MP Poprad

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...