> Aktivity v miestnej pobočke v Lučenci
Aktivity v miestnej pobočke v Lučenci

V mesiaci august boli členovia MP Lučenec v Nízkych Tatrách na 4-dňovom pobyte.

V októbri pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu usporiadali už pravidelnú akciu „Kroky“. Zišlo sa ich 37 a spolu nachodili priemerne 6 770 krokov na osobu. Podujatie podporila aj pani primátorka, ktorá sa k nim pripojí a prispeje občerstvením. Kapustnica bola opäť výborná.

19. októbra mali besedu s MUDr. Tamašovou na tému: Vysoký krvný tlak a pridružené choroby.

V novembri ich ešte čaká stretnutie jubilantov. Tým vyvrcholí tento rok plný zážitkov. Do nového roka sa tešia na ďalšie akcie, ktoré im členovia výboru a pán predseda Viktor Kvak pripravia.

– ab –

—————
Téma: MP Lučenec

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.