> Aktivity v miestnej pobočke v Lučenci
Aktivity v miestnej pobočke v Lučenci

V mesiaci august boli členovia MP Lučenec v Nízkych Tatrách na 4-dňovom pobyte.

V októbri pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu usporiadali už pravidelnú akciu „Kroky“. Zišlo sa ich 37 a spolu nachodili priemerne 6 770 krokov na osobu. Podujatie podporila aj pani primátorka, ktorá sa k nim pripojí a prispeje občerstvením. Kapustnica bola opäť výborná.

19. októbra mali besedu s MUDr. Tamašovou na tému: Vysoký krvný tlak a pridružené choroby.

V novembri ich ešte čaká stretnutie jubilantov. Tým vyvrcholí tento rok plný zážitkov. Do nového roka sa tešia na ďalšie akcie, ktoré im členovia výboru a pán predseda Viktor Kvak pripravia.

– ab –

—————
Téma: MP Lučenec

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Manifest EULAR 2024 - 2029 vyzýva na koordinovanú európsku reakciu na ochranu občanov z krajín Európy, systémov zdravotnej a sociálnej starostlivosti, ako aj hospodárstva pred vplyvom reumatických a muskuloskeletálnych ochorení (RMO). Manifest predstavia na kongrese EULAR 2024 vo Viedni...
Pani Ivanke, krásnej mladej žene, trvalo sedem rokov, kým sa vyrovnala so skutočnosťou, že ochorela na reumatoidnú artritídu a prestala sa ľutovať. Ako to máte Vy?
Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.