> Činnosť v MP Levice
Činnosť v MP Levice

Naša činnosť v novembri 2022

4. 11. sme zorganizovali výstup na hrad Hrušov, kde sme obdivovali dobrovoľníkmi spevnené hradné múry a okolitú jesennú prírodu. Potom sme sa autobusovým spojom presunuli do Topoľčianok. Tu sme prešli pekne upraveným zámockým parkom a pred začínajúcim dažďom sme sa schovali v zámku, kde nám poskytli milé privítanie a obhliadku muzeálnych priestorov a zbierok. Zámok je letným sídlom našich prezidentov, o čom svedčí aj bronzová socha T. G. Masaryka vo vstupnej hale zámku. Nasledujúce novembrové počasie nám nedovolilo žiadne ďalšie vychádzky do prírody, ale o to usilovnejšie sme sa venovali spoločnému cvičeniu jogy.

V decembri sme pokračovali jogou, kým nenastali v škole, kde cvičíme, chrípkové prázdniny. Tie nastali aj v radoch našich členov a tak sme si len navzájom pomáhali zaisťovaním liekov a ovocných balíčkov a čakali na Vianoce. Už vyzdravené a nedočkavé členky sa pustili do vypekania parádnych koláčikov. Pri krátkom predvianočnom stretnutí sme si vymenili recepty a tanieriky.

Január 2023

Nasýtených sviatočnými dobrotami, ale už hladných po nejakom zdravom pohybe, nás milé slniečko dňa 6. 1. vylákalo von z mesta do neďalekého Čajkova. Táto obec je známa dobrým vínkom dorábaným na priľahlých stráňach. Nuž, k vínku sme sa nedostali, ale slnkom zaliatu krajinu a cestičku pomedzi vinice sme si dokonale vychutnali. Potom prišla ponuka od jedného z mestských klubov dôchodcov – denných centier, zúčastniť sa 10. 1. na operetnom predstavení v novom Slovenskom národnom divadle v Bratislave. Hudba Johanna Straussa a skvelé výkony spevákov a hercov v nás zanechali trvalé úžasné dojmy.

Dňa 13. 1. sa väčšina našich členov zišla na hodnotiacej členskej schôdzi, spojenej aj s besedou o výžive vhodnej pre reumatikov a ochutnávkou zeleninových a ovocných šalátov. Svojimi poznatkami prispela aj bývala riaditeľka pobočky Červeného kríža v Leviciach a ponúkla nám aj ďalšiu spoluprácu a nadviazanie kontaktu s terajším vedením tejto organizácie. Za poskytnutie miestnosti na schôdzu patrí veľká vďaka predsedníčke okresnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov.

Dňa 20. 1. nás bezoblačná obloha opäť vylákala do prírody. Niekoľko našich členiek sa vybralo do známeho kúpeľného mesta Dudince. Po príjemnej prechádzke areálom a v jeho okolí dobre padol kúpeľ v bazéne jedného z tamojších hotelov.

Napísala: Eva Molnárová

Foto: Ružena Vargová

—————
Téma: MP Levice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...