> Cyklisti z MP Trenčín
Cyklisti z MP Trenčín

Korona ustúpila a vedenie miestneho klubu dôchodcov v Opatovej rozmýšľalo o ďalšej vhodnej činnosti. Rozhodnutie padlo na novootvorenú cyklotrasu. Dohodol sa termín a tí zdatnejší z nás sa po stretnutí pri kultúrnom dome vydali na cestu. Cieľ bol stanovený a s veľkým odhodlaním sme začali šlapať do pedálov. Naše tátoše boli rôznorodé, cestný, horský, bežný, ale spoľahlivý, dokonca aj elektrobicykel. Tempo bolo vlažné, aby naše svaly vydržali až do cieľa. Asi po hodinke jazdy sme sa dostali na odpočívadlo pod kláštorom na Skalke, ktorý nám pripomína dávnu históriu a posvätnosť tohto miesta. Po krátkom odpočinku sme pokračovali do Nemšovej. Tu bola ďalšia prestávka v miestnej cukrárni pri zmrzline, kde sme doplnili spálené kalórie a vládali našu cestu ukončiť v Opatovej. I keď nás v závere zachytila prehánka, boli sme so sebou spokojní , ale aj s prekrásnou cyklotrasou, ktorá má prispieť k spájaniu našich národov. Jej cieľ má byť až na Morave. Kým sa to uskutoční, naše najazdené kilometre navýšime, aby sme si mohli prejsť aj ďalšie úseky a pozrieť sa za najbližšie hranice.

-MK-

—————
Téma: MP Trenčín

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.