> Dobrá rada nad zlato
Dobrá rada nad zlato

           Reumatické ochorenia človeka dostávajú do rôznych situácií, ktoré na rozdiel od iných ľudí, musí riešiť úplne netradičným spôsobom.

Bránia mu v tom ubolené kĺby, obmedzená pohyblivosť, deformity. Preto pri vykonávaní bežných činností musí často používať rôzne pomôcky. Tie sa dajú síce zadovážiť v zdravotníckych potrebách, ale ich sortiment je dosť nevyhovujúci, obmedzený a často nepraktický. Vtedy nastupuje kreativita každého jednotlivca a nejeden si vymyslí a zhotoví pomôcku sám, zrealizuje vlastný nápad, postup, ako sa povie „šitý na mieru“.

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Na letnom pobyte Klubu Kĺbik bolo veselo   
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému „Najnovšie poznatky o vplyve stravy na reumatické ochorenia" s  gastroenterológom Doc. MUDr. Ladislavom Kuželom, PhD.
Liga proti reumatizmu SR spolupracuje na kampani Zdravie rodiny, ktorá bola v tlačovej forme distribuovaná dňa 18.9.2023 online na webe: https://www.info-zdravie.sk/campaign/zdravie-rodiny/