> Dobrá rada nad zlato
Dobrá rada nad zlato

           Reumatické ochorenia človeka dostávajú do rôznych situácií, ktoré na rozdiel od iných ľudí, musí riešiť úplne netradičným spôsobom.

Bránia mu v tom ubolené kĺby, obmedzená pohyblivosť, deformity. Preto pri vykonávaní bežných činností musí často používať rôzne pomôcky. Tie sa dajú síce zadovážiť v zdravotníckych potrebách, ale ich sortiment je dosť nevyhovujúci, obmedzený a často nepraktický. Vtedy nastupuje kreativita každého jednotlivca a nejeden si vymyslí a zhotoví pomôcku sám, zrealizuje vlastný nápad, postup, ako sa povie „šitý na mieru“.

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.