> Doc. Tibor Urbánek
Doc. Tibor Urbánek

 

V októbri 2013 oslávil pán doc. MUDr. Tibor Urbánek významné životné jubileum 90 rokov. 

Vyštudoval medicínu na Lekárskej fakulte Slovenskej univerzity v Bratislave a na Karlovej univerzite v Prahe. Roku 1951 nastúpil na reumatologické oddelenie do Trenčianskych Teplíc k prof. Siťajovi, s ktorým pracoval 40 rokov. Je spoluzakladateľom Národného ústavu reumatických chorôb Piešťany, kde od 1. marca 1953 pracoval ako zástupca riaditeľa. Je autorom vyše 160 prác v domácich i zahraničných periodikách, spoluautorom knižných publikácií a učebných textov. Poznáme ho ako šéfredaktora časopisu Rheumatológia. Je držiteľom viacerých významných ocenení. Primátor mesta Piešťany mu v roku 2003 udelil Cenu mesta Piešťany.

Ďalšie články

V utorok 27. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár, ktorý sme teraz pripravili ako lekciu nordic walkingu s Luciou Okoličányovou. Pripojte sa k nám na Fb Moja reuma alebo priamo tu na www.mojareuma.sk
V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky