> Hovorme o RA
Hovorme o RA

Pripravili sme pre Vás novú webovú stránku s dôležitými informáciami: www.hovormeora.sk

HOVORIŤ O RA ZNAMENÁ ZÍSKAŤ KONTROLU NAD SVOJÍM OCHORENÍM

Reumatoidná artritída (RA) nie je len o bolesti. Aj keď sa u vás práve neprejavujú príznaky, možno sa pýtate, kedy príde k ďalšiemu vzplanutiu ochorenia. Ak plánujete svoj deň s prihliadnutím na to, či nedôjde k ďalšiemu vzplanutiu alebo nebudete mať čo i len drobné prejavy bolesti, vaša RA je zrejme príliš hlasná.

Teraz máte možnosť prekričať RA vlastným hlasom a spolu s lekárom pripraviť plán, ktorý vám pomôže dosiahnuť vaše liečebné ciele.

Na webe www.hovormeora.sk nájdete informácie o tom, čo môžete dosiahnuť, keď o svojej chorobe budete hovoriť – od liečebných cieľov po skutočné príbehy pacientov. Nájdete tu aj sprievodcu rozhovorom, ktorý vám pomôže efektívne viesť rozhovory s lekárom a nájsť spôsoby, ako s ním zdieľať svoje skúsenosti s RA. Nastal čas, aby bolo váš hlas jasne počuť.

—————
Téma: Hovorme o RA

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.