> Koniec zimy v miestnej pobočke Martin
Koniec zimy v miestnej pobočke Martin

LPRe MP Martin sa zúčastnila vo februári prednášky a pozorovania planét v miestnej Astronomickej pozorovateľni Milana Rastislava Štefánika, pri Gymnáziu Viliama Paulinyho – Tótha, s pánom PaedDr. Ivanom Šabom, ktorému veľmi pekne ďakujeme. Napriek veľkej zime sme mohli pozorovať krásne vesmírne divadlo. Pozorovali sme Jupiter, Mars, Venušu a súhvezdia, ktoré boli krásne vidieť. V tomto období bola pri našej planéte aj kométa, žiaľ cez svetelný smog ju u nás nebolo možné pozorovať.

V marci nás zastihla smutná správa. Dlhoročná predsedníčka miestnej pobočky v Martine, p. Mgr. Elena Prostredná, už nie je medzi nami. Chceli by sme týmto jej rodine vyjadriť úprimnú sústrasť a poďakovať sa za vykonanú činnosť v našej pobočke.

So zimou sme sa boli rozlúčiť na Štrbskom plese s nordic walkingovými paličkami a pridali sme zas niekoľko tisíc krokov do projektu Pohnime sa s reumou!

Zuzana Schniderová, predsedníčka LPRe – MP Martin

—————
Téma: MP Martin

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pozývame vás na Prednáškové popoludnie LPRe SR 1/2024, ktoré sa uskutoční v Piešťanoch v hoteli Magnólia v piatok 17. mája od 14.00 hod.
Pozývame vás v piatok 17. mája 2024 od 14.00 hod. do hotela Magnólia v Piešťanoch, kde sme pre vás pripravili prednáškové popoludnie so seminárom Univerzity Reumy 2024 pod názvom Psoriatická choroba – dve tváre jedného ochorenia. 
A opäť sme tu s ponukou a možnosťou hlasovať za nominované mediálne príspevky KROK 2023, ktoré informovali o živote s reumatickým ochorením a možnostiach ich liečby.