> Koniec zimy v miestnej pobočke Martin
Koniec zimy v miestnej pobočke Martin

LPRe MP Martin sa zúčastnila vo februári prednášky a pozorovania planét v miestnej Astronomickej pozorovateľni Milana Rastislava Štefánika, pri Gymnáziu Viliama Paulinyho – Tótha, s pánom PaedDr. Ivanom Šabom, ktorému veľmi pekne ďakujeme. Napriek veľkej zime sme mohli pozorovať krásne vesmírne divadlo. Pozorovali sme Jupiter, Mars, Venušu a súhvezdia, ktoré boli krásne vidieť. V tomto období bola pri našej planéte aj kométa, žiaľ cez svetelný smog ju u nás nebolo možné pozorovať.

V marci nás zastihla smutná správa. Dlhoročná predsedníčka miestnej pobočky v Martine, p. Mgr. Elena Prostredná, už nie je medzi nami. Chceli by sme týmto jej rodine vyjadriť úprimnú sústrasť a poďakovať sa za vykonanú činnosť v našej pobočke.

So zimou sme sa boli rozlúčiť na Štrbskom plese s nordic walkingovými paličkami a pridali sme zas niekoľko tisíc krokov do projektu Pohnime sa s reumou!

Zuzana Schniderová, predsedníčka LPRe – MP Martin

—————
Téma: MP Martin

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Na letnom pobyte Klubu Kĺbik bolo veselo   
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému „Najnovšie poznatky o vplyve stravy na reumatické ochorenia" s  gastroenterológom Doc. MUDr. Ladislavom Kuželom, PhD.
Liga proti reumatizmu SR spolupracuje na kampani Zdravie rodiny, ktorá bola v tlačovej forme distribuovaná dňa 18.9.2023 online na webe: https://www.info-zdravie.sk/campaign/zdravie-rodiny/