> Letné mesiace v MP Košice
Letné mesiace v MP Košice

Výbor košickej pobočky mal v ostatných troch mesiacoch plné ruky práce s prípravou tradičných rekondičných pobytov, hlavne však s realizáciou výročnej členskej schôdze. Nie je totiž ľahké v tomto období zdražovania, inflácie a životných neistôt zorganizovať niekde a s limitovaným finančným krytím väčšie podujatie, zvlášť pre našu takmer 200 člennú základňu.

Vzhľadom na spomínané skutočnosti sme po dôslednej príprave výročnú členskú schôdzu namiesto tradičného marca presunuli na máj. V duchu príslovia „Prikrývaj sa s takou perinou, na akú máš“ sa nám ju podarilo zrealizovať v košickej Hotelovej akadémii. Zišla sa tu stovka členov, ktorých naša predsedníčka Zuzka Bendíková oboznámila s plnením Plánu činnosti aj rozpočtu za vlaňajší rok a zároveň aj s novým na tento rok. Dominujú v ňom okrem mnohých akcií najmä obľúbené rekondičné pobyty v hoteli AVENA v Liptovskom Jáne /6. 8 – 11. 8./ a v hoteli CHEMES na Zemplínskej Šírave /10. 9 – 15. 9./. Po bohatej diskusii si prítomní pochutili na malom občerstvení, resp. v rámci možností aspoň na koláčiku a kávičke.

Po úspešnom vlaňajšku sme aj v tomto roku nadviazali na spoznávanie histórie krajiny, mesta a života  našich predkov, čoho dôkazom bola aj májová návšteva Východoslovenského múzea v Košiciach. Dvadsiatku členov pobočky nadchla výstava o príbehu a histórii slovenského drotárstva pod názvom NOMÁDI EURÓPY, na ktorej sú prezentované nádherné drôtené výrobky rôzneho druhu, dokazujúce šikovnosť a zručnosť našich drotárov, patriacich voľakedy k najúspešnejším remeselníkom na Slovensku a v Európe.

Milovníci vážnej hudby si už tradične nenechajú ujsť generálky koncertov košickej Štátnej filharmónie v tunajšom Dome umenia. Nebolo tomu ináč ani 22. júna, kedy sme si na verejnej generálke pred záverečným koncertom 54. sezóny vypočuli nádherné diela geniálnych hudobných skladateľov Hectora Berlioza, Franza Liszta, či nášho Eugena Suchoňa.

Samozrejme našou neodmysliteľnou a stálou aktivitou zostáva „paličkovanie“, resp. NW. V prospech zdravia a kondície reumatikov prispievajú aj pravidelné cvičenia  2 – krát do týždňa v telocvični  Átria v Košiciach, ktoré však majú každoročne počas prázdnin dvojmesačnú pauzu.

Nasledujúce mesiace chceme v spomínaných činnostiach aj naďalej pokračovať a zároveň dúfať, že nečakané prekážky a najmä finančné krízy pominú a plánované predsavzatia budú úspešne zrealizované.

-dmik-

—————
Téma: MP Košice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pozývame vás na Prednáškové popoludnie LPRe SR 1/2024, ktoré sa uskutoční v Piešťanoch v hoteli Magnólia v piatok 17. mája od 14.00 hod.
Pozývame vás v piatok 17. mája 2024 od 14.00 hod. do hotela Magnólia v Piešťanoch, kde sme pre vás pripravili prednáškové popoludnie so seminárom Univerzity Reumy 2024 pod názvom Psoriatická choroba – dve tváre jedného ochorenia. 
A opäť sme tu s ponukou a možnosťou hlasovať za nominované mediálne príspevky KROK 2023, ktoré informovali o živote s reumatickým ochorením a možnostiach ich liečby.