> Liga má novú pobočku v Leviciach
Liga má novú pobočku v Leviciach

18. augusta 2022 sa v Leviciach konala Zakladajúca členská schôdza LPRe – MP Levice.

Účastníci na Zakladajúcej členskej schôdzi (ZČS) jednohlasne schválili založenie LPRe – Miestnej pobočky Levice, navrhnutý a prerokovaný Plán činnosti. Následne si zvolili Výbor LPRe – MP Levice. Predsedníčkou bola zvolená pani Eva Molnárová a podpredsedníčkou pani Ružena Vargová.

Dve milé iniciátorky založenia miestnej pobočky v Leviciach sa na takúto úlohu zodpovedne pripravovali od jari. V máji sa zúčastnili na 1. Motivačno-vzdelávacom kurze LPRe SR 2022 v Piešťanoch. A to definitívne rozhodlo, že sa aj ony pokúsia založiť svoju pobočku. Podarilo sa.


Na stretnutí, v prijemnom letnom dni na záhrade pod altánkom, svojich kolegov reumatikov a členov Ligy oboznámili s históriou Ligy proti reumatizmu na Slovensku. Informovali ich o jej sídle v Piešťanoch a inšpiratívnej činnosti v jednotlivých miestnych pobočkách a kluboch. Ocenili hlavne ciele Ligy a dlhoročnú činnosť v prospech pacientov trpiacich rôznymi druhmi reumatických ochorení.astníkom ZČS dali k dispozícii Informačné bulletiny a niekoľko vydaní zborníkov KROK a rôzne letáčiky z produkcie LPRe SR.


Tešíme sa, že sa Liga neustále rozrastá.

GRATULUJEME členom Výboru LPRe – MP Levice ku zvoleniu a prajeme hlavne veľa zdravia a nech sa vám darí napĺňať svoje očakávania v činnosti a pomáhať ľuďom reumatickými ochoreniami.  


Záujemcovia o členstvo v LPRe – MP Levice (ale aj v iných miestach Slovenska) môžete sa k nám prihlásiť cez elektronický formulár prihlášky:  https://www.mojareuma.sk/prihlaska-za-clena/

Kontakt na predsedníčku LPRe – MP Levice: levice@mojareuma.sk

LPRe SR

—————
Téma: MP Levice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
24. mája 2023 o 16. hod. vás pozývame na Univerzitu Reumy #6/23.
Liga proti reumatizmu SR každoročne oceňuje činnosť miestnych pobočiek a klubov, aby dobrovoľníkov ocenila a motivovala k ďalšiemu rastu a ochote pomáhať ľuďom s reumatickými ochoreniami.
Dovoľte, aby sme vás pozvali na Univerzitu Reumy #5/23.