> LPRe SR poďakovala a ocenila najlepšie miestne pobočky a kluby
LPRe SR poďakovala a ocenila najlepšie miestne pobočky a kluby

Liga proti reumatizmu SR každoročne oceňuje činnosť miestnych pobočiek a klubov, aby dobrovoľníkov ocenila a motivovala k ďalšiemu rastu a ochote pomáhať ľuďom s reumatickými ochoreniami.

Aktivity v pobočkách a kluboch sú najbližšie k členskej základni, preto sú pevnou súčasťou Ligy. Liga patrí medzi najstaršie a najväčšie pacientske združenia na Slovensku, je prirodzenou platformou spolupráce medzi odborníkmi v reumatológii a pacientmi. Máme celoslovenskú pôsobnosť, 20 organizačných jednotiek, z toho 15 miestnych pobočiek (MP) a 5 špecializovaných klubov: Klub Kĺbik, Klub Motýlik, Klub Čiernych Kostí, Klub Bechterevikov, Klub Psoriatickej Artritídy a vznikajú ďalšie.

—————
Téma: Zaujímavosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
24. mája 2023 o 16. hod. vás pozývame na Univerzitu Reumy #6/23.
Dovoľte, aby sme vás pozvali na Univerzitu Reumy #5/23.
Vlahý májový večer sme si v kúpeľnom meste Piešťany spríjemnili vzájomným zoznámením sa dobrovoľníkov z miestnych pobočiek a klubov LPRe SR. Každý sa stručne predstavil. Opäť sa naše rady rozrástli o nové tváre.