> Milí priatelia
Milí priatelia

Milí priatelia

Reuma, 5 nenápadných písmen a pre nás tak veľa znamenajú. Znamenajú náš životný štýl, ktorý si nedobrovoľne vybrali. Pasujeme sa s ním od dňa určenia diagnózy až do konca života. Robí nás silnejšími, pokornejšími a bojovnejšími. Keď sa človek dokáže vyrovnať s diagnózou a prijať fakt, že život bude mať o čosi ťažší ako zdraví ľudia je na tej správnej ceste. Mne to tiež trvalo istý čas, pokiaľ som prijala fakt, že zdravá nie som a nikto nevie presne, aký priebeh bude mať moja choroba.

 

Ako človeku mi to dalo silu a impulz robiť niečo, aby som si život v rámci možností skvalitnila a bolestiam tak nedala jednoduchú cestu prenikať a doslova ničiť moje telo. Chémia a lieky sú len jednou z ciest. 

Do našej každodennej činnosti musíme zaradiť cvičenie a upravenie si stravy. Pre vyznávačov nášho životného štýlu musí byť toto ako samozrejmosť. Pri tomto všetkom nesmie chýbať úsmev na tvári. Tento úsmev je často krát cez bolesť. O to si ho viac vážim keď vidím človeka s reumou sa smiať. 

Môžeme pokojne povedať, že životný štýl Reuma je trojboj zložený z: cvičiť, správne jesť a smiať sa. Som veľmi rada, že sa vám môžem prihovárať prostredníctvom týchto riadkov a takto spoločne zvládať náš Životný štýl. Človek sám o sebe môže byť silný. Silná osobnosť je jedna vec, ale telo je vec druhá. Obzvlášť naše telo, ktoré trpí zápalovým ochorením je obzvlášť krehké. Je zistených veľa rôznych diagnóz reumy, ale všetky majú spoločného menovateľa zápal a bolesť. Rovnako je dokázané akým spôsobom vieme ovplyvniť stravou náš zdravotný stav. Predstavte si, že dostanete chrípku, kašeľ, nádchu alebo sa cítite doslova pod psa. Automaticky siahate po veciach ako je citrón, med, cesnak či zázvor. Ani si to neuvedomujeme ale aj pri iných chorobách siahame a konzumujeme potraviny o ktorých vieme, že na danú problematiku zaberajú a pomôžu nám. Presne takto isto to je aj s reumou. Je potrebné siahať po prípravkoch, jedlách, potravinách a rôznych doplnkoch stravy, ktoré majú dobrý účinok na naše telo, ktoré bojuje s reumou. Áno je to boj. Naše telo bojuje stále so zápalom. A je iba na nás, aby sme mu pomohli. Preto je potrebné sa zamyslieť nad tým čo jeme a s tým by som vám chcela pomôcť. Moje posledné odbery hovoria samy za seba. CRP 5,5 funguje to. Chce to trpezlivosť a čas samých na seba. Preto sa budem snažiť smerovať vás aj seba k tomu, aby sme pomáhali nášmu telu a spoločne bojovali s reumou aj prostredníctvom správnych potravín a nie len chémiou a liekmi.

 

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.