> MP Košice v zimných mesiacoch
MP Košice v zimných mesiacoch

Zimné mesiace sú väčšinou umiernenejšie v aktivitách. Výbor košickej pobočky na čele so Zuzkou Bendíkovou ale nezaháľal a pripravil pre členov zaujímavý program.

Okrem už tradičného cvičenia, či „walkovania“ si v decembri obľúbenci opery vychutnali v Štátnom divadle Verdiho NABUCCO a poriadny dúšok smiechu im vykúzlila zasa komédia CHROBÁK V HLAVE.

Posledný mesiac  v roku si nevieme predstaviť bez predvianočného zhonu, stromčeka, trhov, nákupnej horúčky, ale aj firemných večierkov. Tie úplne absentovali počas covidového obdobia a tak bol teraz problém zohnať pre našu širokú členskú základňu vhodný priestor. Výboru sa to však podarilo a konečne sa po vyše dvojročnej pauze takmer stovka členov stretla pri vianočnom stromčeku v objemných priestoroch košickej Hotelovej akadémie. V slávnostnej a priateľskej atmosfére so servírovaním tradičného vianočného menu sme bilancovali, plánovali a popriali všetkým členom LPRe šťastný, úspešný, bezproblémový a hlavne v zdraví prežitý nový rok 2023.

Pokiaľ Štátna filharmónia v Košiciach ponúka vo svojom programe generálky svojich večerných koncertov, milovníci vážnej hudby z radov našich členov ich radi absolvujú. Teraz v januári si vypočuli pasáže z diel Mauricea Ravela, Alexandra Grigorjeviča Aruťuňana a Modesta Petroviča Musorgského.

Dúfajme, že aj napriek ťažkým podmienkam vo všetkých oblastiach života sa naše predsavzatia na nasledujúce obdobie podarí splniť a budeme ich hodnotiť pozitívne.

= dmik =

—————
Téma: MP Košice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Reumatologicko-rehabilitačné centrum, spol. s r.o. HlohovecSlovenská lekárska komoraaSpoločnosť pre osteoporózu a metabolické ochorenie kostíSlovenská spoločnosť pre fyziatriu, balneológiu a liečebnú rehabilitáciu Slovenská komora fyzioterapeutovSlovenská komora...
Online trojmesačník Ligy proti reumatizmu na Slovensku
V novembri sme sa ako členovia výboru aj ako členovia Klubu Psoriatickej Artritídy LPRe stretli na online členskej schôdzi. Prebrali sme plány na najbližšie mesiace a porozprávali sa. V priebehu diskusie sa predostrelo veľa nápadov a povzbudivých plánov spolupráce a podpory, aby sme...