> Nadácia Krištáľové krídlo pomáha mladým reumatikom
Nadácia Krištáľové krídlo pomáha mladým reumatikom
krst SNY (6)

Nadácia Krištáľové krídlo uviedla do života knižku s názvom SNY PREMENENÉ NA HODNOTY. Knihu uviedli do života speváčka Sisa Sklovská a pán Gabriel Csollár. Kniha je vydarenou prvotinou producentky Krištáľového krídla Márie Vaškovičovej.

Mária Vaškovičová sa dlhodobo venuje aj filantropii prostredníctvom Nadácie Krištáľové krídlo. Knihu napísala s úmyslom pomáhať slabším, tento krát sú to deti s reumatickými chorobami. Kniha je nepredajná, ale ak si chcete prečítať príbeh Krištáľového krídla, môžete knihu získajú od Nadácie Krištáľové krídlo buď ako darček, alebo môžete aj prispieť symbolickým príspevkom na číslo účtu SK12 0200 0000 0029 6279 5958. Výnos takejto zbierky poputuje: 16-ročnej Csille, 14-ročnému Damiánovi a 17-ročnej Michaele.

krst SNY (5a) – kópia

Liga proti reumatizmu na Slovensku a Klub Kĺbik na podujatí reprezentovala predsedníčka LPRe SR a KK Jana Dobšovičová Černáková. Prítomným sa prihovorila, aby im priblížila význam a poslanie LPRe SR: https://www.mojareuma.sk/dokrutka/

My čo poznáme reumu, veľmi dobre vieme, že jej sprievodným znakom sú aj výrazné bolesti a znížená schopnosť pohybu. Tieto deti majú reumou sťažené sociálne i rodinné podmienky. Treba im pomôcť!

Liga proti reumatizmu na Slovensku a Klub Kĺbik sú poctení tým, že Nadácia Krištáľové krídlo a pani Mária Vaškovičová si nás vybrali ako objekt filantropického zámeru a takto sprostredkovane môžeme pomôcť deťom. ĎAKUJEME!

LPRe DAKUJEME – 1

————–
Téma: Klub Kĺbik

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému „Najnovšie poznatky o vplyve stravy na reumatické ochorenia" s  gastroenterológom Doc. MUDr. Ladislavom Kuželom, PhD.
Liga proti reumatizmu SR spolupracuje na kampani Zdravie rodiny, ktorá bola v tlačovej forme distribuovaná dňa 18.9.2023 online na webe: https://www.info-zdravie.sk/campaign/zdravie-rodiny/
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému Axiálna spondyloartritída s reumatologičkou MUDr.  Danielou Tkáčovou.