> Nová miestna pobočka v Leviciach rozbieha svoju činnosť
Nová miestna pobočka v Leviciach rozbieha svoju činnosť

Miestna  pobočka v Leviciach vznikla 18. augusta tohto roku. Pri jej založení bolo 14 členov, postupne sa pridali ďalší traja, ktorí reagovali na správu na Facebooku a na brožúry a letáčiky rozložené v čakárni u reumatológa. Odvtedy sme zorganizovali 3 vydarené podujatia.

V septembri sme sa vybrali za relaxom do Kováčovej, kde sme sa po výdatnej prechádzke v lesoch nad kúpaliskom vrhli do vôd plaveckého a relaxačného bazéna, niektorí „smelší“ aj do bazénika s horúcou vodou. Pred odchodom domov sme sa prešli a občerstvili v uličkách Zvolena.

V októbri sa začalo naše cvičenie jogy prispôsobenej našej diagnóze. Našťastie sa v radoch našich členov našla mladá šikovná cvičiteľka, ochotná rozhýbať naše stuhnuté kĺby. Permanentný záujem a nadšenie zatiaľ prejavuje desať členov.

Začiatkom októbra sme sa stali „nordic walkermi“. Paličky sme získali vďaka podpore od vedenia centrály LPRe SR v Piešťanoch a hneď sme ich vyskúšali v okolí Banskej Bystrice, a to cestou na hrad v Slovenskej Ľubči a na vrch Urpín so zastávkou pri kostolíku Krížovej cesty. Púťou nás sprevádzali stromy svojimi farbami jesene. Bol to naozaj vydarený, slnečný deň. Spoločne sme vtedy prešli cca 118 000 krokov, čo sme vo vlaku cestou domov zhodnotili veľmi uznanlivo a s potešením. Dúfame, že k týmto krokom pridáme ešte v októbri nejaké pri výstupe na ďalší hrad. Týmto si plníme nielen plán nachodených krokov, ale aj jeden z bodov nášho plánu činnosti: Poznávajme hrady a zámky Slovenska.

Napísala: Eva Molnárová, predsedníčka MP LPRe Levice

—————
Téma: MP Levice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.