> Nová miestna pobočka v Leviciach rozbieha svoju činnosť
Nová miestna pobočka v Leviciach rozbieha svoju činnosť

Miestna  pobočka v Leviciach vznikla 18. augusta tohto roku. Pri jej založení bolo 14 členov, postupne sa pridali ďalší traja, ktorí reagovali na správu na Facebooku a na brožúry a letáčiky rozložené v čakárni u reumatológa. Odvtedy sme zorganizovali 3 vydarené podujatia.

V septembri sme sa vybrali za relaxom do Kováčovej, kde sme sa po výdatnej prechádzke v lesoch nad kúpaliskom vrhli do vôd plaveckého a relaxačného bazéna, niektorí „smelší“ aj do bazénika s horúcou vodou. Pred odchodom domov sme sa prešli a občerstvili v uličkách Zvolena.

V októbri sa začalo naše cvičenie jogy prispôsobenej našej diagnóze. Našťastie sa v radoch našich členov našla mladá šikovná cvičiteľka, ochotná rozhýbať naše stuhnuté kĺby. Permanentný záujem a nadšenie zatiaľ prejavuje desať členov.

Začiatkom októbra sme sa stali „nordic walkermi“. Paličky sme získali vďaka podpore od vedenia centrály LPRe SR v Piešťanoch a hneď sme ich vyskúšali v okolí Banskej Bystrice, a to cestou na hrad v Slovenskej Ľubči a na vrch Urpín so zastávkou pri kostolíku Krížovej cesty. Púťou nás sprevádzali stromy svojimi farbami jesene. Bol to naozaj vydarený, slnečný deň. Spoločne sme vtedy prešli cca 118 000 krokov, čo sme vo vlaku cestou domov zhodnotili veľmi uznanlivo a s potešením. Dúfame, že k týmto krokom pridáme ešte v októbri nejaké pri výstupe na ďalší hrad. Týmto si plníme nielen plán nachodených krokov, ale aj jeden z bodov nášho plánu činnosti: Poznávajme hrady a zámky Slovenska.

Napísala: Eva Molnárová, predsedníčka MP LPRe Levice

—————
Téma: MP Levice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pozývame vás na Prednáškové popoludnie LPRe SR 1/2024, ktoré sa uskutoční v Piešťanoch v hoteli Magnólia v piatok 17. mája od 14.00 hod.
Pozývame vás v piatok 17. mája 2024 od 14.00 hod. do hotela Magnólia v Piešťanoch, kde sme pre vás pripravili prednáškové popoludnie so seminárom Univerzity Reumy 2024 pod názvom Psoriatická choroba – dve tváre jedného ochorenia. 
A opäť sme tu s ponukou a možnosťou hlasovať za nominované mediálne príspevky KROK 2023, ktoré informovali o živote s reumatickým ochorením a možnostiach ich liečby.