> Posledná rozlúčka s váženou pani Máriou Orgonášovou
Posledná rozlúčka s váženou pani Máriou Orgonášovou

Posledná rozlúčka s Máriou Orgonášovou bude v utorok 7. augusta 2018 o 11.00 h na cintoríne v Ružinove – Cintorín Vrakuňa.

Mária Orgonášová dlhoročná prezidentka Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov (AOZPO) SR sa angažovala v oblastí práv zdravotne postihnutých a podporovala odstraňovanie bariér v spoločnosti.

V stredu 1. augusta 2018 vo veku 84 rokov zomrela v Bratislave.

Mária Orgonášová, dlhoročná prezidentka Asociácie organizácií zdravotne postihnutých občanov (AOZPO) SR. Angažovala sa v oblastí práv zdravotne postihnutých a podporovala odstraňovanie bariér v spoločnosti.
Narodila v Košiciach v roku 1934, vyštudovala medicínu, pracovala ako lekárka a bola tiež pedagogicky činná na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského a Vysokej škole sv. Alžbety v Bratislave. V roku 1994 iniciovala vytvorenie AOZPO SR, prvej strešnej asociácie tohto druhu na Slovensku a od roku 1997 bola jej prezidentkou. V roku 1999 zorganizovala pochod Slovensko bez bariér do tretieho tisícročia.

Smutná správa pre všetkých, ktorí poznali pani MUDr. Máriu Orgonášovú prišla v prvý augustový deň. Bola veľkým vzorom pre všetkých, ktorí pomáhajú slabším, lebo bola veľkou odborníčkou a bojovníčkou za zmeny v problematike ŤZP a za lepší život ľudí so zdravotným postihnutím. Mnohé sa podarilo jej zásluhou. Bola a bude nám večnou inšpiráciou.
Pani doktorka Orgonášová bola múdra, empatická a veľmi trpezlivá pri presadzovaní svoji návrhov. Založila a dlhé roky viedla ako prezidentka Asociáciu organizácií zdravotne postihnutých občanov SR, viedla jedinečný projekt Slovensko bez bariér, chodievala aj s manželom na podujatia Ligy proti reumatizmu na Slovensku. Aj minulý rok nás poctila svojou účasťou na slávnostnom podujatí venovanom Svetovému dňu reumatizmu 2017 v Slovenskom rozhlase v Bratislave.

Pani Mária, budete nám chýbať, …už teraz nám chýbate.

Úprimnú sústrasť celej rodine.

 

 

 

 

 

 

Ďalšie články

V utorok 27. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár, ktorý sme teraz pripravili ako lekciu nordic walkingu s Luciou Okoličányovou. Pripojte sa k nám na Fb Moja reuma alebo priamo tu na www.mojareuma.sk
V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky