> SDR 2014 v PIEŠŤANOCH
SDR 2014 v PIEŠŤANOCH

V Piešťanoch na Kúpeľnom ostrove sa uskutočnilo celoslovenské stretnutie reumatikov za účasti členov Ligy, proti reumatizmu, pacientov a zamestancov NÚRCH Piešťany, klientov Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany, ich priateľov, rodinných príslušníkov, sympatizantov, obyvateľov mesta a novinárov.

V improvizovanej ambulancii reumatológa sa priamo na mieste záujemcovia o konzultáciu poradili s lekárkou, či majú vyhľadať špecializované pracovisko, keďže ich subjektívne podozrenie na reumu im spôsobovalo starosti. Mnohí ľudia sa ešte stále obávajú návštevy lekára v ambulancii, preto sme im takto uľahčili situáciu a urobili prvý KROK.

Liga proti reumatizmu má aj bohatú pôvodnú publikačnú činnosť. V týchto dňoch uvádzajú do života unikátnu zbierku príbehov MATERSTVO A REUMA. Najvýstižnejšie to povedal asi prof. MUDr. Jozef Rovenský, DrSc FRCP, riaditeľ NÚRCH Piešťany: „Sú to príbehy o ľudskom šťastí pacientiek trpiacich na zápalové reumatické choroby, ktoré priviedli na svet zdravé dietky. Je obdivuhodné ich odhodlanie a statočnosť. Každý príbeh, ktorý si prečítate, má svoj zaujímavý a hlboký zmysel, ktorý  vyzdvihuje ich statočnosť a odvahu. Myslím si, že kazuistiky o tehotenstve a materstve u pacientiek so zápalovými reumatickými chorobami majú výnimočnú originalitu. Som presvedčený, že úžasné príbehy budú poučné nielen pre našich čitateľov, a nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.“

Uviedli sme do života knižku MATERSTVO a REUMA. Krstnou mamou knižky sa stala MUDr. Mária Orlovská.

V programe vystúpili členovia folklórnej skupiny zo Sobotišťa a a´cappella Close Harmony Friends.

CLOSE HARMONY FRIENDS je výnimočná a´cappella, vokálna skupina interpretujúca vo svojom repertoári rock, pop, jazz a gospel v pestrej ponuke štýlu tzv.  a´cappella Light. Skupina pôsobí na Slovensku od roku 1990 a od svojho založenia pravidelne brázdi javiská a scény doma i v zahraničí. V máji 2008 skupina mala možnosť účinkovať – ako hosť koncertu Bobby McFerrina v NTC Bratislava.       

            

Umeleckým vedúcim a jej zakladateľom je Mgr. Art. Mário Fančovič

autorka foto: Yvona Púčiková

Ďalšie články

V utorok 27. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár, ktorý sme teraz pripravili ako lekciu nordic walkingu s Luciou Okoličányovou. Pripojte sa k nám na Fb Moja reuma alebo priamo tu na www.mojareuma.sk
V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky