> Pozvánka na 14. októbra – SDR 2021
Pozvánka na 14. októbra – SDR 2021

Vo štvrtok 14. okt. o 20.30 hod. Vás pozývame na online stretnutie s prezidentkou Slovenskej nordic walking asociácie (SNWA) Luciou Okoličányovou. Budeme sa rozprávať o nordic walkingu, novinkách a jeho prínosoch a zdravotných benefitoch pre ľudí s reumatickými ochoreniami na tému Pohnime sa s reumou!

Liga proti reumatizmu na Slovensku podporuje pohybové aktivity vhodné pre reumatikov. Nordic Walking realizujeme v rámci projektu „Pohnime sa s reumou!“ od roku 2017. Aktívni walkeri reumatici, ktorým sme zakúpili a dlhodobo požičali NW paličky si práve tento spôsob pravidelného pohybu a športu nevedia vynachváliť.

Ako v júni 2021 napísal Jaro Bečka, sčítací komisár projektu Pohnime sa s reumou: „Epidémia COVID-u ovplyvnila naše životy často negatívne. Donútila nás v mnohých prípadoch ostať doma. Obrala nás o možnosť chodiť medzi ľudí a do prírody. Toto negatívum sa odzrkadlilo aj v našej snahe využívať nordic walking palice naplno. Napriek všetkému nestratila táto pohybová aktivita dych. Z pravidelných reportov pobočiek vyplýva, že tam, kde sa walkingovalo pred epidémiou, tam sa našiel spôsob, ako v tom pokračovať aj počas nej.

Pravidelné správy podávali miestne pobočky, Klub Kĺbik a Klub Motýlik. Každý mesiac nahlasovali počty krokov aj naši priatelia z NW klubu Rohožník. Tradične žiarili Košice – tento rok majú na konte vyše 14 mil. krokov a nedali sa zahanbiť ani v Bardejove, kde mali vyše 12 mil. krokov. Vyzdvihnúť však treba aj ostatných, ktorí sa snažili upevňovať svoje zdravie pohybom na čerstvom vzduchu. Osobitné uznanie si zaslúži pobočka v Púchove, ich pravidelné fotografie z chodeckých akcií na facebooku sú pre mnohých z nás inšpiráciou.

Celkovo sme do júna 2021 v projekte Pohnime sa s reumou nachodili 59 377 284 krokov. Od začiatku projektu (r. 2017) je to už úctyhodných 303 896 181 krokov.“

A kroky rátame ďalej… Sledujte nás, dozviete sa viac.

Link na dotazník spokojnosti s online programom SDR 2021: https://forms.gle/3YSFNhrMJT3bmHo16

—————
Téma: Webináre a edukačné videá I Svetový deň reumatizmu I Svetový deň reumatizmu 2021

Ďalšie články

„Každý deň stretnúť človeka,
Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
16.11.2023 sa v LPRe - Miestnej pobočke Senica uskutočnila Výročná členská schôdza. Vo voľbách si zvolili nový Výbor LPRe - MP SE.
EULAR aj v roku 2023 vyhlasuje súťaž o Cenu Edgara Stena 2024. Témou tohtoročnej súťaže Ceny Edgara Stena je: „Ako ma obohatila a skvalitnila môj život aktívna účasť na činnosti Ligy proti reumatizmu na Slovensku“.
Detský kútik (DK) v NÚRCH začali budovať svojpomocne zamestnankyne 2. poschodia. V novembri sa nám podarilo všetko dokončiť. Pani Adriana Majková, ako hnací motor projektu, oslovila k spolupráci aj Klub Kĺbik. Neskôr projekt podporila aj Nadácia Pontis n.o. Pani Adriana oslovila...