> Pozvánka na 14. októbra – SDR 2021
Pozvánka na 14. októbra – SDR 2021

Vo štvrtok 14. okt. o 20.30 hod. Vás pozývame na online stretnutie s prezidentkou Slovenskej nordic walking asociácie (SNWA) Luciou Okoličányovou. Budeme sa rozprávať o nordic walkingu, novinkách a jeho prínosoch a zdravotných benefitoch pre ľudí s reumatickými ochoreniami na tému Pohnime sa s reumou!

Liga proti reumatizmu na Slovensku podporuje pohybové aktivity vhodné pre reumatikov. Nordic Walking realizujeme v rámci projektu „Pohnime sa s reumou!“ od roku 2017. Aktívni walkeri reumatici, ktorým sme zakúpili a dlhodobo požičali NW paličky si práve tento spôsob pravidelného pohybu a športu nevedia vynachváliť.

Ako v júni 2021 napísal Jaro Bečka, sčítací komisár projektu Pohnime sa s reumou: „Epidémia COVID-u ovplyvnila naše životy často negatívne. Donútila nás v mnohých prípadoch ostať doma. Obrala nás o možnosť chodiť medzi ľudí a do prírody. Toto negatívum sa odzrkadlilo aj v našej snahe využívať nordic walking palice naplno. Napriek všetkému nestratila táto pohybová aktivita dych. Z pravidelných reportov pobočiek vyplýva, že tam, kde sa walkingovalo pred epidémiou, tam sa našiel spôsob, ako v tom pokračovať aj počas nej.

Pravidelné správy podávali miestne pobočky, Klub Kĺbik a Klub Motýlik. Každý mesiac nahlasovali počty krokov aj naši priatelia z NW klubu Rohožník. Tradične žiarili Košice – tento rok majú na konte vyše 14 mil. krokov a nedali sa zahanbiť ani v Bardejove, kde mali vyše 12 mil. krokov. Vyzdvihnúť však treba aj ostatných, ktorí sa snažili upevňovať svoje zdravie pohybom na čerstvom vzduchu. Osobitné uznanie si zaslúži pobočka v Púchove, ich pravidelné fotografie z chodeckých akcií na facebooku sú pre mnohých z nás inšpiráciou.

Celkovo sme do júna 2021 v projekte Pohnime sa s reumou nachodili 59 377 284 krokov. Od začiatku projektu (r. 2017) je to už úctyhodných 303 896 181 krokov.“

A kroky rátame ďalej… Sledujte nás, dozviete sa viac.

Link na dotazník spokojnosti s online programom SDR 2021: https://forms.gle/3YSFNhrMJT3bmHo16

—————
Téma: Webináre a edukačné videá I Svetový deň reumatizmu I Svetový deň reumatizmu 2021

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Reumatologicko-rehabilitačné centrum, spol. s r.o. Hlohovec pod záštitou SLK  Vás pozývajú na KURZ – XVII. ročník OSTEOPORÓZA – KOMPLEX LIEČBY – KINEZIOTERAPIA A PROBLEMATIKA PANVOVÉHO DNA (komplex prednášok o osteoporóze, nácvik cvičenia svalstva...
Volám sa Lucia Hľadajová, mám 29 rokov a pochádzam z malebnej dedinky Michalová, ktorá leží v náručí Nízkych Tatier.
Liga proti reumatizmu na Slovensku mala 18. mája valné zhromaždenie, ktoré vyhodnotilo uplynulé tri roky a vo voľbách zvolilo nové predsedníctvo a revíznu komisiu.