> Pozvánka na 14. októbra – SDR 2021
Pozvánka na 14. októbra – SDR 2021

Vo štvrtok 14. okt. o 20.30 hod. Vás pozývame na online stretnutie s prezidentkou Slovenskej nordic walking asociácie (SNWA) Luciou Okoličányovou. Budeme sa rozprávať o nordic walkingu, novinkách a jeho prínosoch a zdravotných benefitoch pre ľudí s reumatickými ochoreniami na tému Pohnime sa s reumou!

Liga proti reumatizmu na Slovensku podporuje pohybové aktivity vhodné pre reumatikov. Nordic Walking realizujeme v rámci projektu „Pohnime sa s reumou!“ od roku 2017. Aktívni walkeri reumatici, ktorým sme zakúpili a dlhodobo požičali NW paličky si práve tento spôsob pravidelného pohybu a športu nevedia vynachváliť.

Ako v júni 2021 napísal Jaro Bečka, sčítací komisár projektu Pohnime sa s reumou: „Epidémia COVID-u ovplyvnila naše životy často negatívne. Donútila nás v mnohých prípadoch ostať doma. Obrala nás o možnosť chodiť medzi ľudí a do prírody. Toto negatívum sa odzrkadlilo aj v našej snahe využívať nordic walking palice naplno. Napriek všetkému nestratila táto pohybová aktivita dych. Z pravidelných reportov pobočiek vyplýva, že tam, kde sa walkingovalo pred epidémiou, tam sa našiel spôsob, ako v tom pokračovať aj počas nej.

Pravidelné správy podávali miestne pobočky, Klub Kĺbik a Klub Motýlik. Každý mesiac nahlasovali počty krokov aj naši priatelia z NW klubu Rohožník. Tradične žiarili Košice – tento rok majú na konte vyše 14 mil. krokov a nedali sa zahanbiť ani v Bardejove, kde mali vyše 12 mil. krokov. Vyzdvihnúť však treba aj ostatných, ktorí sa snažili upevňovať svoje zdravie pohybom na čerstvom vzduchu. Osobitné uznanie si zaslúži pobočka v Púchove, ich pravidelné fotografie z chodeckých akcií na facebooku sú pre mnohých z nás inšpiráciou.

Celkovo sme do júna 2021 v projekte Pohnime sa s reumou nachodili 59 377 284 krokov. Od začiatku projektu (r. 2017) je to už úctyhodných 303 896 181 krokov.“

A kroky rátame ďalej… Sledujte nás, dozviete sa viac.

Link na dotazník spokojnosti s online programom SDR 2021: https://forms.gle/3YSFNhrMJT3bmHo16

—————
Téma: Webináre a edukačné videá I Svetový deň reumatizmu I Svetový deň reumatizmu 2021

Ďalšie články

V pondelok 29. novembra 2021 o 16.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy #20.  
Asociácia na ochranu práv pacientov SR zorganizovala v poradí už Piatu celoslovenskú pacientsku konferenciu, ktorá sa uskutočnila 19. – 20. novembra 2021. Konferencia sa konala od záštitou ministra zdravotníctva Slovenskej republiky MUDr. Vladimíra Lengvarského, MPH a pod...
Liga proti reumatizmu Vás pozýva na živé vysielanie, ktoré sa uskutoční v utorok 23. novembra 2021 o 19.00 hod.