> Pozvánka na Dr.Stan v meste
Pozvánka na Dr.Stan v meste

 

Dr.Stan v meste – len aby sme zdraví boli!

aktualizované: 7.9.2020:

Vraciame sa k projektu Dr.STAN v meste

Zo záznamu pozrite a naša téma s reumatológom MUDr. Romanom Jančovičom

nájdete tu: https://www.youtube.com/watch?v=CLhuYKXseuQ 

Kedy, ak nie teraz, hovoriť o zdraví a prevencii? Po dlhých týždňoch neštandardného režimu, spôsobeného obmedzeniami pre šírenie vírusu COVID-19, sa na tému zdravie môžeme zamerať preventívne a edukatívne. Predposledný augustový víkend majú Bratislavčanky a Bratislavčania možnosť navštíviť podujatie „Dr.Stan v meste“, kde budú špičkoví slovenskí lekári hovoriť o epidémii, ochoreniach srdca, pohybového aparátu, štítnej žľazy i cukrovke. Súčasťou akcie na Kuchajde budú i zdravotné vyšetrenia a diskusie s pacientskymi organizáciami.

Dr.Stan so sloganom „Len aby sme zdraví boli!“ oslovoval od roku 2017 návštevníkov letného festivalu Pohoda. Tento rok organizátori opäť pripravili bohatý program prednášok a diskusií, ktorý má neformálnou cestou edukovať verejnosť a odborníkom zasa priniesť podnety od pacientov. Ten sa netradične predstaví v auguste, v modifikácii „Dr.Stan v meste“ a to v spolupráci s MČ Bratislava – Nové Mesto. Areál amfiteátra Kuchajdy sa 22.augusta od 10-tej hodiny premení na centrum zdravotnej starostlivosti a prevencie. Početné diskusie s odborníkmi doplnia i stánky s možnosťou merania krvného tlaku, hladiny cukru, cholesterolu, vyšetrovanie znamienok, inštruktáž prvej pomoci a mnohé ďalšie aktivity, ktoré môžu prispieť k starostlivosti o naše zdravie. Povedomiu o širokom spektre diagnóz sa budú venovať i viaceré občianske združenia pacientov, návštevníkom deň spestrí i sprievodný program pre deti i dospelých.

Dr.Stan v meste zastreší prednášky a diskusie z viacerých medicínskych oblastí – na tému epidémie a prevencie očkovaním sa bude diskutovať s top odborníkmi a odborníčkami, ktorých verejnosť pozná i z krízového štábu pre COVID-19. Návštevníci sa dozvedia viac o prevencii kardiovaskulárnych ochorení a diabetes. Program doplnia i vstupy z oblasti endokrinológie a reumatológie.

Program a bližšie informácie nájdete na stránke www.drstan.sk a sociálnych sieťach.

Zdroj: A-medi management

1 kv. dr_stan_PROGRAM_1x1m

Aj Liga proti reumatizmu bude v sobotu 22. augusta už od rána pri tom, na podujatí Dr. Stan v meste s podtitulom „Len aby sme zdraví boli“, ktoré bude venované zdraviu a prevencii.

Od 15.30 – 16.30 vystúpi reumatológ Roman Jančovič s témou PREČO LIEČIŤ BOĽAVÝ KĹB.

Pacientske OZ Liga proti reumatizmu SR bude mať svoj stánok priamo na mieste. Nezabudnite nás navštíviť!

 

Predposledný prázdninový víkend sa vám na Kuchajde budú venovať špičkoví slovenskí lekári. V rámci série prednášok a diskusií budú hovoriť o epidémii Covid-19, ochoreniach srdca, pohybového aparátu, štítnej žľazy i cukrovke. Súčasťou akcie na Kuchajde budú i zdravotné vyšetrenia a diskusie s pacientskymi organizáciami. Pripravený je aj lákavý sprievodný program – pre deti i dospelých.

Vstup je, samozrejme, zdarma. Tešíme sa na vás! 

 

Bližšie informácie na www.drstan.sk a www.banm.sk.

LPRe SR

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.