> Prvé prednáškové popoludnie v NÚRCH-u v r. 2017
Prvé prednáškové popoludnie v NÚRCH-u v r. 2017

Prednáškove pop 1Prednáškové pop 2Prednáškové pop 3Prednáškové pop 1 a

 

 

 

 

 

Na prednáškovom popoludní po krátkom privítaní predsedníčkou LPRe Mgr. Janou Dobšovičovou Černákovou o druhej hodine poobede, sme si vypočuli pár slov aj od nového p. riaditeľa Mgr. Michala Fajina piešťanského Národného ústavu reumatických chorôb, ktorý načrtol, aké zmeny NÚRCH čakajú v dohľadnej dobe.

Nasledovali 4 prednášky s diskusiami.

Prvá prednáška bola od pani primárky MUDr. Dagmar Mičekovej, CSc. o séronegatívnych spondyloartritídach.

Druhá prednáška od prezidentky Asociácie dentálnych hygienikov Slovenska, Anny Sloviakovej, dipl.d.h., obsahovala veľa hodnotných informácií o dentálnej hygiene – napríklad, že zubnú kefku je nutné držať v 45° uhle oproti zubom.

Tretia prezentácia od námestníčky pre ošetrovateľstvo v NÚRCH, Mgr. Kataríny Kovárovej, bola veľmi informačne vyčerpávajúca – v NÚRCH sa chystá veľa zmien, o kt. vás budeme čoskoro podrobnejšie informovať.

V neposlednom rade odznela prezentácia Mgr. Slávky Gornej o kompenzáciách osobám s ŤZP spolu s názornou ukážkou upraveného auta pre vozičkára.

-kb-

1 Prednášajúci_ MF 1 Prednášajúca_DM2 Prednášajúca_ASPrednášajúca 3Prednášajúca 4

 

 

 

 

 

 

Partner podujatia:

Novartis Slovaika s.r.o KŽ a J

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.