> diagnoza – Coxarthrosis gr.III + m05-80
diagnoza – Coxarthrosis gr.III + m05-80
FórumCategory: Questionsdiagnoza – Coxarthrosis gr.III + m05-80
Sima asked 3 roky ago

Dobry den mam reumatoidnu artritidu seropozitivnu osteopeniu a najnovsie mam pridanu diagnozu Coxarthrosis gr.III – bilat. Coxa valga bilat viete mi prosim vysvetlit co tato diagnoza znamena. Lekar mi odporuca podat ziadost na invalidny viete mi poradit ci je niejaka sanca ze ho priznaju. Dakujem za  informacie. Sima

1 Answers
jana Staff answered 3 roky ago

Dobrý deň, pani Sima. Píšete že ste mali diagnostikovanú seropozitivnu osteopeniu, ale asi myslíte seropozitivnu RA a osteopéniu. Na reumatoidnú artritídu Vám reumatológ predpísal liečbu? Treba sa riadiť radami a odporúčaním lekára. Nezabúdajte na pravidelnú rehabilitáciu, medzitým pohyb a cvičenie v domácich podmienkach. Ako pomôcku máme cvičebnú zostavu na DVD.
Osteopenia je predzvesť osteoporózy, čiže tu je nevyhnutný primeraný pohyb a racionálne stravovanie s vyváženým prísunom vápnika. Nezabúdajte na kontroly na denzitometrii každé dva roky. Zmeny máte aj na bedrových kĺboch (Coxa valga bilateralne).
Všetko konzultujte so svojim lekárom a ak odporúča požiadať o invalidný dôchodok, tak asi je to potrebné, aby sa stabilizoval Váš zdravotný stav. Treba si potom skompletizovať všetku zdravotnú dokumentáciu, ktorá je dôležitá pri posúdení invalidity. Prajeme Vám veľa zdravia a síl.