> Psoriaticka artritida
Psoriaticka artritida
FórumCategory: QuestionsPsoriaticka artritida
Ľubica B Staff asked 5 rokov ago

Dobrý deň,neviete či je možné absolvovať aspoň konzultáciu zdravotného stavu v NURCH? Už som sem do poradne písala.
Mám diagnostikovanú vysokosuspektnú psoriatickú artritídu bez kožných prejavov, postihujúcu viacero (cca 6) kĺbov a šliach chodidla a kolena s vysokou aktivitou a stále zvyšujúcim sa CRP. Stav trvá a zhoršuje sa od 23.11.2018.
Liečba začala Flector granulátom, 3 x mi bol aplikovaný Diprophos, 1x Solu medrol (kortikoidy s min. efektom), sulfasalazín som netolerovala (GIT a závrzate), uamenený bol za Trexan 10mg/1x týždenne + kys.lisotvá. Po 5. týždňoch liečby efekt žiadny, bolesti sa zhoršujú. Flector aj 3x denne zaberá niekedy len na 3 hodiny. Počet postihnutých kĺbov sa zvýšil a bolesti sú veľmi intenzívne, nedokážem stáť, chodiť ani spať dostatočne. Reumatologičkou bola dávka Trexanu zvýšená na 15mg, apl. bol Diprophos a doplnený Prednison 5mg. Diprophos za cca 5 hodín mierne zabral, ale za 20 hodín sa stav opäť zhoršil. Teplota sa pri zhoršení stavu zvyšuje na 37,3. Reumatologička ma ešte na vyšetrenie do NURCH neposlala, vyjadrila sa tak, že je potrebné viac času a skúšania kombinácií liečby. Kvôli výraznému zhoršeniu stavu a veľkým bolestiam aj napriek liečbe som sa obrátila mailom aj priamo na NURCH. Skúšala som sa objednať aspoň do BB, ale
termín na vyšetrenie v centre biol.liečby v B.Bystrici je najbližšie koncom októbra 2019, čo v takomto stave je nemožné vydržať.
Plánovali sme s manželom aj bábätko, ale kvôli liečbe sme to odložili. Neviem či by nebolo lepšie to riešiť teraz kým mi ešte liečba tak nedoriadila organizmus. Ďakuje za radu.