> Psoriaticka artritida
Psoriaticka artritida
FórumCategory: QuestionsPsoriaticka artritida
Ľubica Bartová Staff asked 5 rokov ago

Dobry den, mam diagnostikovanu vysoko suspektnu psoriaticku artritidu bez koznych priznakov. Problemy zacali 23.11.2018 bolestou a opuchom nad 2. a 3.prstom pravej nohy.zacala aj bolest hrudnej kosti a chrbtice. O 2 tyzdne opuchlo koleno s opakovanymi punkciami – sterilne, mnozstvo PMNL. Po ATB od ortopeda koleno odpuchlo. O tyzden zacali bolesti aj na prstoch lavej nohy. Viditelny zacal byt klobasovity opuch prstov. Bolesti chrbtice a hrud.kosti zintenzivneli. Bolia ma aj slachy chodidla a palec na pravej nohe NSA zaberaju nedostatocne (8-10 hodin). Solumedrol zmiernil bolesti asi na 1 den, diprophos cca na tyzden ale NSA boli nutne. Reumatologicka nasadila sulfasalazin, pre NU (GIT a tocenie hlavy) zmenila na Trexan 10mg tyzdenne. Beriem ho 3 tyzdne. Zatial efekt nepocitujem, po odozneni NSA su bolesti intenzivne. Chcela by som sa opytat ako sa najrychlejsie dostanem do NURCH v Piestanoch. Tiez ci by nebola vhodnejsia biol.liecba a aku vplyv ma zmena stravy (napr. Autoimunitny protokol) na priznaky chorobu, pripadne kedy je vhodne uz rehabilitovat.
Dakujem za odpoved

JDC replied 5 rokov ago

Dobrý deň, pani Ľubica,
ďakujeme za Váš dotaz a prejavenú dôveru.
Podľa toho ako píšete, v problematike ste pomerne dobre zorientovaná. Informácie je dobré hľadať priamo pri zdroji, kde môže nasledovať aj konkrétna pomoc a kroky k zlepšeniu zdravotného stavu. A to Vy robíte.
Na to, aby ste sa dostali do NÚRCH-u, mal by Váš reumatológ (alebo iný špecialista) vypísať alebo poslať žiadosť na ambulantné vyšetrenie. Ak Vám ho vypíše, poslať si ho môžete aj sama.
Rýchlejšia cesta je poslať ho naskenované ako prílohu : http://www.nurch.sk/pre-pacientov/ziadost-o-vysetrenie/
Originál žiadosti nezabudnite zobrať potom so sebou na vyšetrenie do Piešťan. V NÚRCH-u Vám urobia potrebné vyšetrenia a ak treba nasadia aj inú liečbu.
Držíme palčeky (y)
LPReSR