> Smútočné správy: doc. MUDr. Jozef Lukáč, PhD. a doc. MUDr. Juraj Čelko
Smútočné správy: doc. MUDr. Jozef Lukáč, PhD. a doc. MUDr. Juraj Čelko

Zomrel doc. MUDr. Jozef Lukáč, PhD. († 12. 9. 2021)
So zármutkom sme prijali správu o náhlom úmrtí doc. MUDr. Jozefa Lukáča, PhD., lekára, pedagóga, významného odborníka v oblasti systémových ochorení spojiva a dlhoročného primára reumatologického oddelenia v Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch. Desaťročia sa venoval pacientom a spolupracoval aj s Ligou proti reumatizmu. Pomáhal nám pripravovať publikácie o lupuse (Môj život s lupusom, LUPUS a čo s ním súvisí). Za LPRe SR, zvlášť za pacientov združených v Klube Motýlik vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a blízkym.
Česť jeho pamiatke.

Zomrel doc. MUDr. Juraj Čelko († 24. 9. 2021)
Po dlhej chorobe zomrel doc. MUDr. Juraj Čelko, významný lekár, reumatológ, spisovateľ, publicista, umelec, vysokoškolský pedagóg, podporovateľ vedy a výskumu a dlhoročný riaditeľ kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach. Za LPRe SR vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a blízkym.
Česť jeho pamiatke.

—————
Téma: Osobnosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
24. mája 2023 o 16. hod. vás pozývame na Univerzitu Reumy #6/23.
Liga proti reumatizmu SR každoročne oceňuje činnosť miestnych pobočiek a klubov, aby dobrovoľníkov ocenila a motivovala k ďalšiemu rastu a ochote pomáhať ľuďom s reumatickými ochoreniami.
Dovoľte, aby sme vás pozvali na Univerzitu Reumy #5/23.