> Smútočné správy: doc. MUDr. Jozef Lukáč, PhD. a doc. MUDr. Juraj Čelko
Smútočné správy: doc. MUDr. Jozef Lukáč, PhD. a doc. MUDr. Juraj Čelko

Zomrel doc. MUDr. Jozef Lukáč, PhD. († 12. 9. 2021)
So zármutkom sme prijali správu o náhlom úmrtí doc. MUDr. Jozefa Lukáča, PhD., lekára, pedagóga, významného odborníka v oblasti systémových ochorení spojiva a dlhoročného primára reumatologického oddelenia v Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch. Desaťročia sa venoval pacientom a spolupracoval aj s Ligou proti reumatizmu. Pomáhal nám pripravovať publikácie o lupuse (Môj život s lupusom, LUPUS a čo s ním súvisí). Za LPRe SR, zvlášť za pacientov združených v Klube Motýlik vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a blízkym.
Česť jeho pamiatke.

Zomrel doc. MUDr. Juraj Čelko († 24. 9. 2021)
Po dlhej chorobe zomrel doc. MUDr. Juraj Čelko, významný lekár, reumatológ, spisovateľ, publicista, umelec, vysokoškolský pedagóg, podporovateľ vedy a výskumu a dlhoročný riaditeľ kúpeľov v Trenčianskych Tepliciach. Za LPRe SR vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a blízkym.
Česť jeho pamiatke.

—————
Téma: Osobnosti

Ďalšie články

Asociácia na ochranu práv pacientov podporila v roku 2021 dve časti živého vysielania Univerzity Reumy. Finančný príspevok bol LPRe SR poskytnutý na základe žiadosti z Fondu na podporu vzdelávania členských pacientskych organizácii AOPP.
Milí priatelia, milé priateľky, prajeme VÁM veselého Silvestra 🥂
Pripravili sme pre Vás novú webovú stránku s dôležitými informáciami: www.hovormeora.skHOVORIŤ O RA ZNAMENÁ ZÍSKAŤ KONTROLU NAD SVOJÍM OCHORENÍM