> V MP Košice to žije
V MP Košice to žije

Ani ostatné tri mesiace členovia košickej pobočky nezaháľali. Každoročne sa tradične v auguste a septembri realizujú rehabilitačno – rekondičné pobyty, o ktoré bol aj napriek tohtoročným zvýšeným cenám stále veľký záujem.

Prvý pobyt sa uskutočnil druhý augustový týždeň od 8. 8. do 13. 8. v hoteli Avena v Liptovskom Jáne. Nás teší, že medzi takmer 50 účastníkmi boli, tak ako vlani, aj členovia z MP v Banskej Bystrici. Okrem už klasických procedúr, vodoliečby, masáží nebola núdza hlavne o zábavu, cvičenie, plávanie v bazéne, súťaže a samozrejme prechádzky v nádhernej liptovskej prírode aj s NW paličkami. Naša predsedníčka Zuzka Bendíková, ktorá bola zároveň koordinátorkou tohto pobytu, nezaprela svoju kreativitu a zasvätila do nej aj účastníkov pobytu. Ako sa im to všetko podarilo vidieť na záberoch vo fotomontáži…

Druhý rekondičný pobyt sa už roky tradične koná v septembri, v hoteli Chemes na Zemplínskej Šírave, tentokrát od 11. do 16. 9. 2022. Pod palcom ho mala opäť Betka Kabátová, ktorá aj za pomoci ďalších zúčastnených členov výboru, či už Jarky Semešiovej, či manželov Markušovských pripravila pre 37 prítomných pestrý zábavný a športový program. Zaujímavou bola aj napriek nepriaznivému počasiu plavba loďou Zemplín po Šírave a klasicky tiež nechýbala pešia túra okolo Vinianskeho jazera.

Medzi oboma pobytmi, hneď v prvý septembrový deň, pozvala naša predsedníčka už aj v rámci osláv Svetového dňa reumatizmu členov na opekačku v lone košických lesov na Alpínke.

Milovníci vážnej hudby sa konečne po dvoch rokoch pandémie potešili prvej verejnej generálke Štátnej filharmónie v Košiciach. Hoci v obmedzenom počte, ale radi sme sa unášali hudbou svetoznámych skladateľov ako sú Mozart, Beethoven a Weber aj v podaní slovenského klavírneho virtuóza Mariána Lapšanského. Naša kultúrna referentka Stelka Kubačková zabezpečuje vstupenky aj na ďalšie zaujímavé divadelné a operné predstavenia v nasledujúcich mesiacoch.

Už dlhé roky k našim pravidelným aktivitám patrí utorkové a štvrtkové cvičenie pre reumatikov v košickom Átriu mimo školských prázdnin. Samozrejmosťou pre našich početných walkerov je zapájanie sa do projektu „Pohnime sa s reumou“, kde sa v počte nachodených krokov pohybujeme stále na prvých priečkach.

Do konca roka plánujeme ešte viaceré aktivity a podujatia aj k SDR. Dúfame, že zakončením úspešného roka bude konečne vyše dva roky absentované a veľmi obľúbené predvianočné stretnutie.

– dmik –

—————
Téma: MP Košice

Ďalšie články

„Každý deň stretnúť človeka,
Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
16.11.2023 sa v LPRe - Miestnej pobočke Senica uskutočnila Výročná členská schôdza. Vo voľbách si zvolili nový Výbor LPRe - MP SE.
EULAR aj v roku 2023 vyhlasuje súťaž o Cenu Edgara Stena 2024. Témou tohtoročnej súťaže Ceny Edgara Stena je: „Ako ma obohatila a skvalitnila môj život aktívna účasť na činnosti Ligy proti reumatizmu na Slovensku“.
Detský kútik (DK) v NÚRCH začali budovať svojpomocne zamestnankyne 2. poschodia. V novembri sa nám podarilo všetko dokončiť. Pani Adriana Majková, ako hnací motor projektu, oslovila k spolupráci aj Klub Kĺbik. Neskôr projekt podporila aj Nadácia Pontis n.o. Pani Adriana oslovila...