> Vianočný stromček pred divadlom a dobré vzťahy s mestom Púchov
Vianočný stromček pred divadlom a dobré vzťahy s mestom Púchov

Nový rok nie je len údaj v kalendári, ale pre každého z nás znamená aj začiatok nových plánov, predsavzatí, ktoré by sme počas nastávajúceho roka chceli uskutočniť v súkromnom i pracovnom živote. Je to však aj čas obzretia sa späť a zhodnotenia toho, čo sme uplynulý rok zažili, vykonali, či nestihli urobiť.

V Púchove sa aj napriek pandemickej situácii občas niečo milé udeje a vylepší nám náladu. Poďme ale pekne od začiatku. Naši členovia si plne uvedomujú, že aj napriek rôznym opatreniam, je pre naše telo a dušu potrebný pohyb na čerstvom vzduchu. Krásne fotografie od našich členiek (viď FB stránka MP Púchov) sú toho dôkazom. Nevieme sa dočkať na spoločné stretnutia a cvičenie v prírode, keď sa opatrenia zmiernia a situácia upokojí, lebo teraz chodíme len individuálne.

V mesiaci december sme dostali opäť možnosť, ako aj ďalšie organizácie mesta Púchov, vyzdobiť si svoj vianočný stromček pred divadlom. Tejto úlohy sme sa zhostili bravúrne. Naše šikovné dievčatá zhotovili krásne ozdoby, niektoré zapojili aj svojich manželov. Výsledok bolo vidieť v našich rozžiarených očiach, keď sa stromček rozsvietil a my sme sa tešili ako malé deti. Len škoda, že sa nemohli zúčastniť viacerí členovia kvôli pandemickým opatreniam.

Potešila nás aj pozvánka  od pani primátorky Judr. Kataríny Henekovej na stretnutie zástupcov všetkých organizácii mesta Púchov. Pani primátorka nám všetkým poďakovala za vykonanú prácu za rok 2020 a venovala každej organizácii darčekový kôš. Tešíme sa, že máme dobrú spoluprácu s mestom.

Sme už všetci unavení z tejto situácie, ale verím, že tento rok bude lepší a nám zostanú len nepríjemné spomienky. Máme veľa plánov, ale na prvom mieste je, aby sme boli zdraví. Jedine tak si budeme môcť naše sny plniť. Zaželajme si viac krajších dní ako tých horších, viac lásky ako nenávisti, viac radosti ako smútku.

Emília Gombárová, predsedníčka LPRe – MP Púchov

—————
Téma: MP Púchov

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.