> Začiatok roka v miestnej pobočke Levice
Začiatok roka v miestnej pobočke Levice

Januárové slniečko nás vytiahlo 6. 1. na prechádzku s paličkami cez viničné kopčeky v Čajkove. Na miestnom amfiteátri sme si oddýchli a vrátili sa cez obec, kde nás upútali upravené dvory a malebný parčík s rybníčkom okolo kostola. O tejto akcii sme uverejnili krátky článok v miestnych novinách – Slovenskej bráne.

10. januára sme navštívili SND v Bratislave. Boli sme na operetnom predstavení Netopier od J. Straussa a na prechádzke po brehu Dunaja.

Hodnotiaca členská schôdza sa uskutočnila 13. januára. Zhrnuli sme našu činnosť od založenia pobočky v auguste 2022, besedovali o výžive vhodnej pre reumatikov a ochutnávali prinesené dobroty. Vypracovali sme plán činnosti na rok 2023 so zameraním na odborné prednášky, kúpanie, vychádzky s nordic walking paličkami a poznávanie okolitých pamätihodností. Pozvaným hosťom bola pracovníčka miestnej pobočky Slovenského červeného kríža a ponúkla nám spoluprácu a miestnosť na stretávanie sa.

V marci sa niektoré členky zúčastnili veľkonočného pobytu na Liptove v hoteli Hrabovo pod Maliným Brdom.

Popri týchto aktivitách sme cvičili jogu, ak to počasie dovolilo, tak aj na vonkajších plochách a podnikali malé vychádzky s paličkami v rámci nášho mesta.

Eva Molnárová, predsedníčka LPRe – MP Levice

—————
Téma: MP Levice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...