> Život exota (18)
Život exota (18)

Občas sa treba odmeniť

Ja mám dnes Vianoce! 🙂
No a čo, že je koniec júna. Rozhodla som sa, že sa musím za môj statočný boj občas aj trošku odmeniť a najlepšie bude, odmeniť sa niečím užitočným. Pred pár dňami som zistila, že nemám poriadne botasky. Také trochu aj do terénu, na moje prechádzky prírodou. Pri mojich slabých svaloch a ešte slabších kostiach (žiaľ, aj toto patrí k Sjögrenovi, a ja sa kvôli tomu nehodlám vzdať všetkých mojich koníčkov) si musím dávať pozor na úrazy. Preto som chcela niečo poriadne, stabilné.

Obehla som zopár obchodov, ale nikde nič. A tak si vravím, že po tom všetkom, čo mám za sebou (a ešte stále aj pred sebou) si zaslúžim aspoň občas niečo naozaj kvalitné. Zašla som teda do značkovej predajne a dovolila si kúpiť značkové botasky určené práve na chodenie v lese, v teréne. Ešte k tomu mali pekné akcie, čo ma celkom potešilo. Síce, možno by sa mi viac páčili modré, ale tie boli žiaľ za plnú cenu. Zatiaľ čo ružové boli o 15 eur zlacnené. Takže, ak by sa niekto chcel spýtať, prečo mám ružové botasky, tak preto… 🙂 Ono, ušetriť 15 eur, to je pre mňa, čo by závisláka, napríklad cena umelých sĺz a umelých pankreatických enzýmov na jeden mesiac.

No a potom si prídem domov, a tam na mňa dýchne vôňa čerstvo napečených keksíkov presne podľa mojej diéty. Mami, si poklad! Varenie pre mňa nie je až taký problém. Varievala som aj predtým a teraz mám ešte intenzívnejší tréning. Musím variť každé ráno čerstvé jedlo kvôli histamínu, ktorý pri skladovaní potravín narastá a moje telo ho potom nezvláda spracovať. Aj piecť som sa naučila, upečiem si doma chlieb, koláč… Ale tieto výborné keksíky vie urobiť len moja mama. Raz ma ich musí naučiť, lebo sú naozaj skvelé. Ak by niekoho zaujímalo, tak sú bez lepku, mlieka, vajec, stužených tukov a kopy ďalších vecí.

Takže tak. Dnes mám trochu veselší deň a užívam si to. Inak sa momentálne nie je veľmi z čoho radovať. Prichádza horúce leto a oči i ostatné sliznice vysychajú a pália viac ako inokedy. A výsledky z poslednej kontroly kostí boli zlé. Horšie ako predchádzajúce, takže ma asi zase čaká “kvalitná” chémia… No, ale teraz na takéto veci nebudem myslieť. Nebudem si kaziť moje Vianoce 🙂

joni
(foto: joni)

« Život exota (17) / Život exota (19) »

Ďalšie články

https://youtu.be/dlAJrU8PUpI
Liga proti reumatizmu práve pre vás pripravuje výročný 30. ročník Informačného bulletinu. Spomíname si na všetkých, ktorí prispeli k tomu, že Liga má od začiatku svojej činnosti časopis, aj na tých ktorí aktívne pôsobili v redakciách a v redakčných...