> 2. Medzinárodné stretnutie LPRe SR s Revma ligou ČR Piešťany 20.-21.9.2014
2. Medzinárodné stretnutie LPRe SR s Revma ligou ČR Piešťany 20.-21.9.2014

2. Medzinárodné stretnutie LPRe SR s Revma ligou ČR

V sobotu 20.09.2014 sme zahájili medzinárodné stretnutie zástupcov Ligy proti reumatizmu SR a Revma ligy ČR pri soche Barlolamača na  Kolonádnom moste v Piešťanoch. Tam sme spojili dva reuma-šály priateľstva, ktoré od jari štrikovali slovenské a české členky líg. Reuma-šál priateľstva bola etapová práca. Úlohou každej pobočky bolo uštrikovať približne 40 cm dlhý pás

v tradičných farbách svojej ligy/ Slovensko: modro-biely, Česko: zeleno-biely/. Pre lepšie znázornenie a prezentáciu jednotlivých pobočiek a klubov na svojom kúsku reuma-šálu každá pobočka mala vyšitý svoj nápis. Tieto dva asi 6 metrov dlhé šály sa spojili na znak priateľstva a spolupráce buttónmi SDR a RL ČR. Milé a veselé stretnutie pri Barlolamačovi bolo neprehliadnuteľné aj  pre okoloidúcich turistov, ktorí nám fandili, fotili si nás a povzbudili potleskom. Reuma-šál sme si v závere stretnutia vymenili. „Modrý“ putoval do Českej republiky a „zelený“ zostal na Slovensku.

V popoludňajších hodinách sa konal seminár, kde si obe zúčastnené strany navzájom odprezentovali svoje počiny za ostatný rok. Na seminári sa zúčastnilo z oboch strán po 8 zástupcov. Najprv predsedníčky oboch národných líg Jana Dobšovičová Černáková a Edita Müllerová  prezentovali činnosť svojich občianskych združení, a potom sa preberali aktuálne otázky ohľadne možností zlepšenia a skvalitnenia činnosti v prospech členov a všetkých reumatikov. Všetky témy boli zaujímavé, a keby čas dovolil, určite by sa našli ďalšie a ďalšie témy na dialóg. Nás Slovákov najviac zaujala téma ergoterapia, ktorú u nás suplujeme a poznáme pod názvom tvorivé dielne, a ktorá je v Českej republike uznávaná ako liečebná terapia hradená zdravotnou poisťovňou.

-dk-

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.