> Ako riešiť potreby a preferencie európskych občanov pri výbere zdravotníckych aplikácií?
Ako riešiť potreby a preferencie európskych občanov pri výbere zdravotníckych aplikácií?

V rámci Európskeho projektu Label2Enable, ktorý realizuje European Patients’ Forum, kde ma vybrali do dozornej skupiny (User Advisory Group), bol vyvinutý prieskum pre pacientov, neformálnych opatrovateľov a občanov, ktorý má pomôcť naučiť sa, ako riešiť potreby a preferencie európskych občanov pri výbere zdravotníckych aplikácií.

Prieskum je dostupný v 26 jazykoch, vrátane slovenčiny, a je dostupný na tomto linku: https://label2enable.eu/survey

Rada by som vás poprosila o vašu podporu pri šírení prieskumu, aby sme mohli osloviť čo najviac rôznych ľudí.

Label2Enable je jedným z projektov, ktoré Európska komisia spustila s cieľom prispieť k inovatívnemu, udržateľnému a globálne konkurencieschopnému zdravotníckemu prostrediu. Zámerom je testovanie európskej normy pre certifikáciu digitálnych technológií. Európske normy majú zabezpečiť bezpečnosť pacientov, kvalitu zdravotnej starostlivosti, účinnosť, interoperabilitu a produktivitu. Občania, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti a zdravotnícke systémy profitujú z rýchleho zavádzania zdravotníckych aplikácií, ktoré výrazne zlepšujú výsledky v oblasti zdravia. Výrobcovia zdravotníckych aplikácií profitujú z väčšej efektívnosti pri spoločnej tvorbe zdravotníckych aplikácií, ktoré uspokoja potreby pacientov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a zdravotníckych úradov a regulačných orgánov, a zrýchlený čas uvedenia na trh.

Veľmi pekne ďakujem za vašu ochotu a ak sa nebudeme počuť, prajem krásne sviatky.

MUDr. Mgr. Elena Marušáková, MBA

1st Vice president

ASSOCIATION FOR THE PROTECTION OF PATIENTS‘ RIGHTS (SLOVAK REPUBLIC)


—————
Téma: Zaujímavosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Reumatologicko-rehabilitačné centrum, spol. s r.o. Hlohovec pod záštitou SLK  Vás pozývajú na KURZ – XVII. ročník OSTEOPORÓZA – KOMPLEX LIEČBY – KINEZIOTERAPIA A PROBLEMATIKA PANVOVÉHO DNA (komplex prednášok o osteoporóze, nácvik cvičenia svalstva...
Volám sa Lucia Hľadajová, mám 29 rokov a pochádzam z malebnej dedinky Michalová, ktorá leží v náručí Nízkych Tatier.
Liga proti reumatizmu na Slovensku mala 18. mája valné zhromaždenie, ktoré vyhodnotilo uplynulé tri roky a vo voľbách zvolilo nové predsedníctvo a revíznu komisiu.