> Bowlingový turnaj medzi MP Bardejov a MP Košice
Bowlingový turnaj medzi MP Bardejov a MP Košice

Športové aktivity sú pre mnohých z nás neodmysliteľnou súčasťou dňa. Vylučuje sa tak hormón šťastia, vďaka ktorému sa cítime lepšie, myslíme pozitívne a každá aktivita, aj keď len v podobe chôdze, je zdravá pre naše telo. V minulosti sme viacerí pasívne športovali, kým sa neobjavili  reumatické bolesti. Možno práve tak je to aj vo vašom prípade. V súčasnosti je cvičenie zamerané hlavne na to, aby sme sa pozviechali z postele a dokázali dôjsť do práce a ešte urobili najdôležitejšie veci dennej potreby. Som človek, ktorý nerád zaostáva za zdravými ľuďmi, chcela by som sa im vyrovnať. Preto v našej LPRe – MP Bardejov vymýšľame rôzne podujatia na stretnutia s členmi, aby sme aj my reumatici mohli vykonávať nevšedné aktivity, podobne ako zdraví ľudia a spríjemniť si tak spoločne strávené chvíle.  Preto sme do tohtoročného plánu činnosti zahrnuli bowling.

V sobotu 3.5.2014 sa nám hneď naskytla príležitosť na uskutočnenie tohto športového popoludnia. Práve vtedy boli na rekondičnom pobyte v Bardejovských Kúpeľoch členovia LPRe – MP Košice. Najprv sme si dohodli spoločnú turistickú vychádzku po „kyslíkovej dráhe“ v Bardejovských  Kúpeľoch. Lenže počasie bolo odrazu chladné a daždivé, preto sme priateľov z Košíc pozvali do bowlingovej haly. Možno sa čudujete, že práve „reumatici“ chcú hrať bowling, keď ich bolia kĺby rúk a nôh, ktoré sa najviac pri takomto športe zaťažujú. Ale toto podujatie nebolo o tom, kto vyhrá, ale o zábave s priateľmi a posedení pri dobrej kávičke. Najskôr sme sa s košickými členmi zoznámili a  potom sme už nestrácali čas, lebo každý si chcel zahrať. Pri hre sa nám dokonca darilo, niektorí  viackrát za sebou zhodili naraz aj 10 kolkov, za čo bol dvojnásobný počet bodov a velikánsky potlesk od publika. Hrali sme na dvoch dráhach, ale nesúťažili sme medzi sebou.  Zábava bola výborná, veľa sme sa nasmiali, hlavne z úchopov gulí, lebo nie všetky opuchnuté prsty  do nich vošli. Tiež sa stávalo, že po hode guľa „neopustila“ hráčku, lebo prst ostal vo vnútri. Smiechu bolo nadostač a radosti z hry tak isto. V každej pobočke boli aj víťazi, ktorí si odniesli vecné ceny – tričká, zápisníky, perá a zlaté čokoládové dukáty namiesto medailí. Urobili sme si aj zopár spoločných fotiek do archívu spolu s členmi z MP Košice. Pretože Košičania museli odísť na procedúry, hru sme ukončili. Nám sa ešte domov nechcelo ísť, a preto sme si urobili krátku „kúpeľnú„ vychádzku a celú akciu sme ukončili v cukrárni. Po dobre strávenom dni a po športovom výkone sme dostali chuť na sladkú odmenu.

Na záver by som chcela podotknúť, že takéto spoločné akcie medzi členmi miestnych pobočiek sú milé a vzácne, lebo sa navzájom spoznávame, veľa sa dozvieme a nadviažeme nové priateľstvá. Presne o tomto bola naša prvá spoločná akcia členov MP Bardejov s členmi MP Košice.   –DK–

Ďalšie články

V tomto volebnom roku máme v Pláne činnosti našej pobočky množstvo nových, ale aj tradičných aktivít. Stále nám však pri ich realizácii stojí v ceste zatiaľ nezlikvidovaný nepriateľ - koronavírus, ktorý je už druhý rok súčasťou nášho života a práve on...
Rozhovor s doc. MUDr. Zdenkom Killingerom
Zažite 17. júla 2021 o 19:00 – 22:00 hod. večer plný napätia, zábavy a dobrého jedla - nenechajte si ujsť show program živý šach v Piešťanoch!