> Inštruktorský kurz jogovej terapie pre reumatikov
Inštruktorský kurz jogovej terapie pre reumatikov

Liga proti reumatizmu pripravuje vyškolenie inštruktorov jogovej terapie pre reumatikov (JTR), ktoré bude realizované certifikovanou inštruktorkou Jogovej terapie Ing. Silviou Studenič Bobockou.

Budúci inštruktori JTR z radov pacientov, delegovaní z MP a klubov, sa budú vzdelávať v rôznych témach súvisiacich s jogovou terapiou pre reumatikov, ale aj s reumatickými ochoreniami. Budú uvedení do jogovej terapie, jej pôvodu, princípov a metód. Nesmieme zabudnúť na etiku, vzťah inštruktor – klient – pacient. Základné vzorce pohybu a ich aplikácia budú v princípoch zdravého pohybu (DNS prof. P. Koláře). Dve hodiny budú koncentračné cvičenia, relaxačné metódy, prípravné cvičenia, dýchacie techniky, cvičenie pozícii bez a s pomôckami, špecifické úpravy pozícií pre klientov s pohybovými obmedzeniami, kontraindikácie. Od septembra 2023 začnú prvé stretnutia v miestnych pobočkách LPRe SR. Výsledkom projektu bude zostavenie cvičebnej zostavy pre hodiny JTR.

Odborné prednášky v oblasti životného štýlu (stravovanie) sa uskutoční v októbri počas webinára s odborníkom.

Na záver kurzu sa uskutoční praktická skúška a inštruktori získajú Osvedčenie Ligy proti reumatizmu SR o absolvovaní.

Liga proti reumatizmu na Slovensku v spolupráci so Silviou Studenič Bobockou predstavuje päť videí s jogovou terapiou. Cieľom jogovej terapie je podporná terapia pri liečbe a prevencia zhoršovania zdravotného stavu. Hlavným prostriedkom (nástrojom) je bdelá pozornosť sústredená na telesnú úroveň, na dýchanie a myseľ.

Videá sú odstupňované podľa náročnosti. Videá s jogovou terapiou sú k dispozícii zadarmo pre všetkých záujemcov na našej webovej stránke: mojareuma.sk/jogova-terapia-pre-reumatikov/

Partneri:

—————
Téma: Zaujímavosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Volám sa Lucia Hľadajová  mám 29 rokov a pochádzam z malebnej dedinky Michalová, ktorá leží v náručí Nízkych Tatier.
Valné zhromaždenie LPRe SR
Liga proti reumatizmu SR pripravila v Piešťanoch tradičný 1. Motivačno-vzdelávací kurz LPRe SR 2024.