> Košické Vianoce
Košické Vianoce

Košické predvianočné dni  2013 sú rozprávkovo krásne. Želali by sme  si, aby výnimočný  projekt Európskeho hlavného mesta kultúry 2013 týmto rokom nekončil. Sme hrdí, čo všetko krásne sa v meste za ten rok podarilo a vnímame to ako dar nám Košičanom pod vysvieteným  strom  na Hlavnej ulici. Košickí reumatici sa stretli 17. decembra 2013 na obľúbenom predvianočnom posedení.

Program, ktorý pre nás pripravili klienti z LUXu, n. o. pod vedením PhDr. Gabriely Kľukovej sa dotkol sŕdc prítomných. Priložené fotografie približujú atmosféru stretnutia. Anjel v bielych šatoch doslovne anjelským hlasom rozvibroval atmosféru, ktorú doplnili krásne vianočné vinše, verše a koledy. Veľký potlesk ako ocenenie  práce p. učiteľky a vzácnych “umelcov” – klientov LUXu, darčeky a pohostenie potešilo. Dobre sa počúvalo zhodnotenie činnosti a podnetné diskusné príspevky o možnej spolupráce s maďarskými reumatikmi na veľkoplošnej pohľadnici a o zmene miesta RLP v Trenčianskych Tepliciach. Naše stretnutie pozdravila E. Formenderová, predsedníčka pobočky Ligy proti osteoporóze. Poďakovala za intenzívnu spoluprácu oboch pacientskych organizácií K. Palkovej a všetkým členkám s členstvom v oboch Ligách. Pri káve a makovej štrúdle, medovníkových srdiečkach si mnohí pospomínali na vždy vydarené Vianoce z minulých rokov a pri lúčení si popriali aj dobrý štart do nového roku 2014. Stretneme sa 3. apríla 2014 na VČS.

Daniela Fényesová, LPRe-  MP KOŠICE

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.