> Krištáľové krídlo – nominácia za Filantropiu
Krištáľové krídlo – nominácia za Filantropiu

Krištáľové krídlo ocení významné osobnosti aj v roku 2024. Medzi nominovanými za Filantropiu je aj naša predsedníčka LPRe SR Jana Dobšovičová Černáková, prezidentka AOPP Mária Lévyová a do tretice je nominovaná aj pani Alexandra Hovancová.

Porotu v kategórii Filantropia výrazne zaujali práve témy ochrany práv pacientov, pomoci ťažko postihnutým deťom, ale aj naše témy pomoci ľuďom s reumatickými ochoreniami naprieč generáciami od seniorov aj po deti.

Porotcovia sa koncom minulého roka zaoberali všetkými návrhmi od verejnosti, z ktorých v oblasti filantropie vybrali tri skvelé dámy. Keďže Krištáľové krídlo nie je anketa, verejnosť nehlasuje. Rozhodla veľká porota odborníkov a výsledky sa dozvieme až počas priameho prenosu.


Začiatkom februára nás v súvislosti s nomináciou Jany Dobšovičovej Černákovej na ocenenie Krištáľové krídlo navštívil ich štáb, aby natočili dokrútku v priestoroch NÚRCH Piešťany a v Lige proti reumatizmu SR.


Pri tejto príležitosti nominačný list predsedníčke LPRe SR odovzdala p. riaditeľka Katarína Srkala.

O príprave 27. ročníka Krištáľové krídlo v Televízia TA3 informovala riaditeľka Krištáľového krídla: https://www.ta3.com/relacia/924813/aj-tento-rok-kristalove-kridlo-oceni-vyznamne-osoby-v-akych-kategoriach-sa-ocenenia-udeluju?fbclid=IwAR3BDnIZJPrH7RgcvD5oPRfhcjJbWGJ6olPUDqPrkI6i4PiHBawqnDkh0a4

Laureátov spoznáme počas slávnostného udeľovania cien Krištáľové krídlo za rok 2023, ktoré v priamom prenose na RTVS na Jednotke bude 16. marca 2024 o 20.30 hod.


Tridsať nominácií v desiatich kategóriách a jedna Mimoriadna cena. Tak vyzerá zoznam nominovaných osobností dvadsiateho siedmeho ročníka udeľovania cien Krištáľové krídlo. 

Zdroj: https://kristalovekridlo.sk/

—————
Téma: Osobnosti

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Manifest EULAR 2024 - 2029 vyzýva na koordinovanú európsku reakciu na ochranu občanov z krajín Európy, systémov zdravotnej a sociálnej starostlivosti, ako aj hospodárstva pred vplyvom reumatických a muskuloskeletálnych ochorení (RMO). Manifest predstavia na kongrese EULAR 2024 vo Viedni...
Pani Ivanke, krásnej mladej žene, trvalo sedem rokov, kým sa vyrovnala so skutočnosťou, že ochorela na reumatoidnú artritídu a prestala sa ľutovať. Ako to máte Vy?
Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.