> Leto v MP Lučenec
Leto v MP Lučenec

Lučenecká miestna pobočka Ligy proti reumatizmu na Slovensku v mesiacoch máj, jún, júl pracovala podľa plánu činnosti na rok 2023.

21. mája sme mali uskutočniť zájazd do Rimavskej Soboty s prehliadkou gemerského múzea, mali sme pozrieť sokoliarsku rodinu Kanátovcov v Mojíne, ktorá sa venuje chovu dravcov, ale hlavným účelom tohto popoludňajšieho a večerného zájazdu bolo večerné pozorovanie našej oblohy v hvezdárni. Obloha v noci ponúka nádherné obrazy nekonečnej sústavy. Žiaľ počasie, ktoré v tom období vládlo, nám tento výlet uskutočniť prekazilo. Všetci prihlásení boli z toho smutní, ale dohodli sme sa, že v mesiaci august tento výlet uskutočníme. Dúfame, že nám ho vrtochy počasia zas neprekazia.

V mesiaci jún nám už počasie prialo a tak sme mohli uskutočniť zájazd na kúpalisko v kúpeľoch Číž. Nenachádza sa tam síce termálna voda, ale čakalo nás príjemné osvieženie v podobe krištáľovo čistej vody. Na svoje si prišli plavci v plaveckom bazéne s teplotou vody od 24 stupňov, ale aj neplavci v neplaveckom bazéne. Tí, ktorí majú radi teplejšiu vodu, si dopriali masážny bazén s vodnými tryskami s teplotou vody od 33 do 37 stupňov. V podvečerných hodinách unavení od slnka sme sa vracali domov. Cestou sme sa stavili na Kolibe v Ožďanoch na dobré slovenské jedlo.

Počas letných mesiacov júl, august neplánujeme spoločné akcie, ale priaznivci chôdze NW reumatické leto vítajú aktívne a s radosťou prechádzkami po našom krásnom parku, ale robia aj turistické výlety s NW paličkami do blízkeho okolia.

Tieto prázdninové mesiace sa členovia výboru venujú príprave septembrového štvordňového zájazdu do Starej Ľubovne a jej okolia. Tešíme sa, že naši členovia majú o tento zájazd veľký záujem. Už v týchto dňoch je plne obsadený 50 účastníkmi. Sme radi, že našich aktivít sa zúčastňujú aj sympatizanti s našou organizáciou, lebo vedia, že medzi nami nie je núdza o dobrú náladu a radosť z pohybu.

Autorka článku: Mgr. Lýdia Čapóová

—————
Téma: MP Lučenec

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...