> Miestna pobočka Púchov ožíva po koronakaranténe
Miestna pobočka Púchov ožíva po koronakaranténe

Na výborovej schôdzi padlo rozhodnutie, že 10.3.2020 sa bude konať Výročná členská schôdza. Začali prípravy, každý vo výbore dostal úlohu, aby všetko bolo, ako sa hovorí „TIP-TOP“. O to to muselo byť dôslednejšie, lebo nás čakali aj voľby.

Z médií začali prichádzať informácie o COVID-19. Mnohí z nás nemali žiadnu vedomosť, čo nás v najbližších dňoch a týždňoch čaká. Postupne do našich životov začali prichádzať obmedzenia, s ktorými sme sa ťažko vyrovnávali, lebo sme sa ešte s takým niečím nestretli. Museli sme byť opatrní všetci, lebo sme riziková skupina.

Výročná členská schôdza sa musela odložiť. Všetko utíchlo, školy sa zatvorili. Hlavnou náplňou našej organizácie je pohyb, a preto nám bolo veľmi ľúto, že sme nemohli cvičiť v školskej telocvični. Na rad prišla neprečítaná literatúra. Mnohé z nás sú šikovné v ručných prácach, šili sa  rúška pre členov, pre rodinu a priateľov. Piekol sa domáci chlebík.

Postupne sa situácia upokojovala. 23.6.2020 prišiel deň „D“ a my sme s radosťou mohli konštatovať, že Výročnú členskú schôdzu sme zvládli na jednotku. Svedčí o tom aj bohatá účasť. Pozvali sme aj pani primátorku mesta Púchov, Judr.Katarínu Henekovú. Nielenže pozvanie prijala, ale ocenila aj bohatú činnosť našej pobočky.

Predsedníčka pani Anna Motúzová pre zdravotné problémy požiadala o uvoľnenie z funkcie predsedu. Za jej prácu sme jej poďakovali a popriali jej veľa zdravia. Vedením LPRe – MP Púchov bola zvolená pani Emília Gombárová, podpredsedíčka Janka Ďurovcová, hospodárka Ing. Anna Jursíková, tajomníčka Eva Baniarová. Predsedíčkou RK sa stala Ing. Gabriela Ondrichová. Členmi RK sú Vendulka Golitková a Helena Malatká. Členská schôdza sa konala v kultúrnom dome v Streženiciach.

Opatrenia sa naďalej uvoľňovali a my sme sa konečne odvážili ísť v plne obsadenom autobuse na výlet do Rajeckých Teplíc. Taktiež sa nám vydarila aj opekačka na Lachovci, kam sme pozvali poslanca Mgr. Miroslava Bučka. Vydaril sa nám aj výlet do Podhájskej. Autobus bol opäť obsadený do posledného miesta.

Čo nás čaká v najbližších dňoch? Tešíme sa na ďalšie kúpanie v Podhájskej. Veríme, že sa situácia nezhorší. Chceme ísť na týždňový pobyt do kúpeľov Nimnica. Našou obľúbenou činnosťou je cvičenie vo vode. Nevieme sa dočkať aj spoločných výletov do prírody. Samozrejme nesmú chýbať palice na severskú chôdzu Nordic Walking.

Ako sme riešili naše zdravotné problémy s reumou? Každá podľa svojho ochorenia liekmi, cvičením, rehabilitáciou pod dohľadom lekárov.

Verím, že sme sa z tejto pandémie poučili. Naše životné hodnoty sme preklasifikovali. Zostáva nám už len si spoločne zaželať pevné zdravie a veľa radosti zo života.

LPRe – miestna pobočka Púchov

—————
Téma: MP Púchov

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Reumatologicko-rehabilitačné centrum, spol. s r.o. HlohovecSlovenská lekárska komoraaSpoločnosť pre osteoporózu a metabolické ochorenie kostíSlovenská spoločnosť pre fyziatriu, balneológiu a liečebnú rehabilitáciu Slovenská komora fyzioterapeutovSlovenská komora...
Online trojmesačník Ligy proti reumatizmu na Slovensku
V novembri sme sa ako členovia výboru aj ako členovia Klubu Psoriatickej Artritídy LPRe stretli na online členskej schôdzi. Prebrali sme plány na najbližšie mesiace a porozprávali sa. V priebehu diskusie sa predostrelo veľa nápadov a povzbudivých plánov spolupráce a podpory, aby sme...