> Miestna pobočka Púchov ožíva po koronakaranténe
Miestna pobočka Púchov ožíva po koronakaranténe

Na výborovej schôdzi padlo rozhodnutie, že 10.3.2020 sa bude konať Výročná členská schôdza. Začali prípravy, každý vo výbore dostal úlohu, aby všetko bolo, ako sa hovorí „TIP-TOP“. O to to muselo byť dôslednejšie, lebo nás čakali aj voľby.

Z médií začali prichádzať informácie o COVID-19. Mnohí z nás nemali žiadnu vedomosť, čo nás v najbližších dňoch a týždňoch čaká. Postupne do našich životov začali prichádzať obmedzenia, s ktorými sme sa ťažko vyrovnávali, lebo sme sa ešte s takým niečím nestretli. Museli sme byť opatrní všetci, lebo sme riziková skupina.

Výročná členská schôdza sa musela odložiť. Všetko utíchlo, školy sa zatvorili. Hlavnou náplňou našej organizácie je pohyb, a preto nám bolo veľmi ľúto, že sme nemohli cvičiť v školskej telocvični. Na rad prišla neprečítaná literatúra. Mnohé z nás sú šikovné v ručných prácach, šili sa  rúška pre členov, pre rodinu a priateľov. Piekol sa domáci chlebík.

Postupne sa situácia upokojovala. 23.6.2020 prišiel deň „D“ a my sme s radosťou mohli konštatovať, že Výročnú členskú schôdzu sme zvládli na jednotku. Svedčí o tom aj bohatá účasť. Pozvali sme aj pani primátorku mesta Púchov, Judr.Katarínu Henekovú. Nielenže pozvanie prijala, ale ocenila aj bohatú činnosť našej pobočky.

Predsedníčka pani Anna Motúzová pre zdravotné problémy požiadala o uvoľnenie z funkcie predsedu. Za jej prácu sme jej poďakovali a popriali jej veľa zdravia. Vedením LPRe – MP Púchov bola zvolená pani Emília Gombárová, podpredsedíčka Janka Ďurovcová, hospodárka Ing. Anna Jursíková, tajomníčka Eva Baniarová. Predsedíčkou RK sa stala Ing. Gabriela Ondrichová. Členmi RK sú Vendulka Golitková a Helena Malatká. Členská schôdza sa konala v kultúrnom dome v Streženiciach.

Opatrenia sa naďalej uvoľňovali a my sme sa konečne odvážili ísť v plne obsadenom autobuse na výlet do Rajeckých Teplíc. Taktiež sa nám vydarila aj opekačka na Lachovci, kam sme pozvali poslanca Mgr. Miroslava Bučka. Vydaril sa nám aj výlet do Podhájskej. Autobus bol opäť obsadený do posledného miesta.

Čo nás čaká v najbližších dňoch? Tešíme sa na ďalšie kúpanie v Podhájskej. Veríme, že sa situácia nezhorší. Chceme ísť na týždňový pobyt do kúpeľov Nimnica. Našou obľúbenou činnosťou je cvičenie vo vode. Nevieme sa dočkať aj spoločných výletov do prírody. Samozrejme nesmú chýbať palice na severskú chôdzu Nordic Walking.

Ako sme riešili naše zdravotné problémy s reumou? Každá podľa svojho ochorenia liekmi, cvičením, rehabilitáciou pod dohľadom lekárov.

Verím, že sme sa z tejto pandémie poučili. Naše životné hodnoty sme preklasifikovali. Zostáva nám už len si spoločne zaželať pevné zdravie a veľa radosti zo života.

LPRe – miestna pobočka Púchov

—————
Téma: MP Púchov

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...