> Miestne pobočky LPRe SR sa pochválili svojimi stretnutiami členov
Miestne pobočky LPRe SR sa pochválili svojimi stretnutiami členov

Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.

Dostali sme už prvé pozvánky a aj fotografie z VČS. Jednou z prvých pobočiek mala VČS miestna pobočka v Poprade. Ďalej sme stretnutiami pokračovali v LPRe – MP Bratislave. Tu boli aj voľby a predsedníčkou bola zvolená Helena Vernarská. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov.


Výročnú členskú schôdzu už mali aj v LPRe – MP Topoľčany.


Najbližšie podobné stretnutie pripravujú v LPRe – MP Čadca, ale aj v iných pobočkách a kluboch.

Liga proti reumatizmu SR je moderné a aktívne pacientske občianske združenie s celoslovenskou pôsobnosťou. 34 rokov pomáhame pacientom a sme rešpektovaným a široko uznávaným združením. Organizujeme spoluprácu všetkých, ktorí chcú, môžu a vedia pomôcť reumatikom. Sprostredkúvame informácie o možnostiach liečby reumatických ochorení (RO).

Naším cieľom je, aby pacient mal včas dostatok relevantných overených informácií od odborníkov v reumatológii a mohol spoznať ľudí s podobným ochorením. Takáto vzájomná pomoc a zdieľanie vlastných skúseností sú tiež veľmi dôležité a ovplyvňujú ďalší vývoj ochorenia u jednotlivca.

LPRe SR

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Manifest EULAR 2024 - 2029 vyzýva na koordinovanú európsku reakciu na ochranu občanov z krajín Európy, systémov zdravotnej a sociálnej starostlivosti, ako aj hospodárstva pred vplyvom reumatických a muskuloskeletálnych ochorení (RMO). Manifest predstavia na kongrese EULAR 2024 vo Viedni...
Pani Ivanke, krásnej mladej žene, trvalo sedem rokov, kým sa vyrovnala so skutočnosťou, že ochorela na reumatoidnú artritídu a prestala sa ľutovať. Ako to máte Vy?
Krištáľové krídlo ocení významné osobnosti aj v roku 2024. Medzi nominovanými za Filantropiu je aj naša predsedníčka LPRe SR Jana Dobšovičová Černáková, prezidentka AOPP Mária Lévyová a do tretice je nominovaná aj pani Alexandra Hovancová.