> Modernizácia priestorov NÚRCH
Modernizácia priestorov NÚRCH

Vo štvrtok 14. septembra 2017 bola slávnostne otvorená lekáreň a vysvätená rímskokatolícka kaplnka v Národnom ústave reumatických chorôb v Piešťanoch.

Kaplnka vznikla drobnými úpravami v bývalej zasadačke na prvom poschodí (v administratívnej časti NÚRCH-u). Hospitalizovaní, ale aj zamestnanci, si tu môžu prísť zregenerovať svoje duševné sily. Lekáreň má vchod z foyer pri Recepcii NÚRCH. Každý pacient si môže vybrať svoje predpísane lieky veľmi pohodlným spôsobom.

Pacienti si už určite všimli aj ďalšie novinky, ktoré v procese modernizácie národného ústavu pribudli v ostatnom období. V budove je WiFi pripojenie so 100% pokrytím. Pacient má možnosť sa pripojiť tak na klinickej časti počas jeho hospitalizácie, ako aj skrátiť si čakaciu dobu na svoje vyšetrenie. Len nedávno boli vymenené vstupné dvere do budovy, ktoré sa otvárajú automaticky a pacienti už nemusia bojovať s ťažkými, takmer nedobytnými dverami.  Vstupná hala budovy bola celá vynovená, presvetlená a na Recepcii pribudol nový infopult. Ku komfortu pacientov prispelo aj presunutie bufetu do väčších priestorov.  Viac sa dozviete na webovej stránka www.nurch.sk.

Ligou proti reumatizmu na Slovensku, ktorá vznikla už v roku 1990, je už neoddeliteľnou súčasťou spolupráce s národný ústavom. Svojou bohatou a systematickou činnosťou  prispieva aj k lepšej informovanosti a edukácii pacientov. Podporuje snahy o zapojenie NÚRCH-u do pacientsky orientovaného zdravotníctva.

Rozvoj a modernizácia priestorov NÚRCH sa stretli s pozitívnou spätnou väzbou zo strany pacientov. Tešia sa z každej novej služby a vylepšenia v priestorov tohto zdravotníckeho zariadenia.

-lpresr-


 

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.