> Newsletter Život s reumou 4/2021
Newsletter Život s reumou 4/2021

Online trojmesačník Ligy proti reumatizmu na Slovensku 

Správa o programe SDR 2021

Každý rok si 12. októbra pripomíname Svetový deň reumatizmu. Táto globálna iniciatíva má priviesť ľudí bližšie k sebe a zvýšiť povedomie o reumatických ochoreniach. V dňoch 12. – 16. októbra 2021 sme pripravili pre širokú verejnosť bohatý online program, ktorý zhliadlo už vyše 2-tisíc divákov. Priniesli sme nové témy, podnety a informácie. Celý program si môžete pozrieť zo záznamu na našej webovej stránke kliknutím na nadpis tohto príspevku.

Vyhodnotenie KROK 2020

Projekt Novinárska pocta KROK má už svoju tradíciu. Jeho cieľom je spätne upozorniť na už publikované televízne, rozhlasové a printové príspevky s témou reuma a život s reumatickým ochorením. Absolútnym víťazom KROK 2020 sa stal printový príspevok MUDr. Eleny Ďurišovej “Nenechajte sa dolámať osteoporózou I.”, ktorý vyšiel v časopise Moja liečba. Výsledky hlasovania a poradie jednotlivých víťazov v každej kategórii nájdete na našom webe.

Tlačová konferencia Reumatoidná artritída a ja

Pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu sme zrealizovali online dotazníkový prieskum Reumatoidná artritída a ja, ktorý bol zameraný na zmapovanie života pacientov s RA. Počas dvoch septembrových týždňov sa do prieskumu zapojilo takmer 360 pacientov. 5. októbra 2021 sa konala v Bratislave tlačová konferencia s témou „Hovorme o RA”, kde sme prezentovali výsledky tohto prieskumu. Prečítajte si celú správu kliknutím na názov tohto príspevku.

Nový info leták NEBUĎ S REUMOU SÁM!

Osvety nikdy nie je dosť. Veľa sa nám už podarilo, ale pokiaľ sú pacienti, ktorí potrebujú našu pomoc, sprostredkovať informácie a poznanie, že s REUMOU V TOM NIE SÚ SAMI, sme tu, aby sme pomohli. Vydali sme nový informačný leták LPRe SR „Nebuď s reumou sám!“ Ak ste zvedaví, ako vyzerá a kde ho môžete vidieť, kliknite na nadpis tohto príspevku.

Univerzita Reumy

Univerzita Reumy je náš originálny vzdelávací projekt, ktorého cieľom je informovať pacientov s reumatickými chorobami o svojich právach a možnostiach liečby. Chceme, aby pacienti boli lepšie informovaní v zdravotnej a sociálnej oblasti. Po letnej prestávke sme od septembra privítali opäť zaujímavých hostí a otvorili mnoho dôležitých tém. Záznamy nájdete na našej webovej stránke a na FB Moja reuma.

Súťaž o Cenu Edgara Stena 2022

EULAR aj tohto roku vyhlasuje súťaž o Cenu Edgara Stena 2022 s témou: Ako liečba reumatických ochorení ovplyvnila moju nádej do budúcnosti. Vyzývame ľudí s reumatickými ochoreniami, aby sa podelili o svoju osobnú skúsenosť a napísali svoje príbehy. Súťaž trvá do konca roka 2021 a my sa už teraz tešíme na vaše príspevky. Bližšie informácie nájdete na našej webovej stránke kliknutím na odkaz v nadpise príspevku.

Aktuálne z miestnych pobočiek a klubov

Správa o činnosti LPRe – Miestna pobočka Lučenec

Pandémia ochorenia COVID-19 stále ovplyvňuje aktivitu v miestnej pobočke Lučenec. Napriek tomu oživujú svoju činnosť tak, ako im to len epidemiologická situácia dovolí. Podarilo sa im zorganizovať opekačku, navštívili Španiu Dolinu a Vysoké Tatry, okúpali sa v rekreačnom stredisku, i chodili s paličkami. Prečítajte si správu z ich činnosti kliknutím na odkaz v nadpise príspevku.

LPRe – MP Čadca vo fotografiách

Namiesto slov vás pozývame obhliadnuť sa za aktivitami v miestnej pobočke v Čadci prostredníctvom fotografií. Našťastie sa im podarilo zorganizovať niekoľko podujatí v rámci aktuálnych obmedzení kvôli COVID-19. Pozrite si ich na našej webovej stránke.

Klub Motýlik s Nordic Walking paličkami

Paličkovanie je v Klube Motýlik veľmi populárne. Dokonca sa tohto roku jeho členky zúčastnili pretekov a za svoje výsledky sa veru nemusia hanbiť aj napriek svojim obmedzeniam. V septembri sa im podarilo usporiadať stretnutie členov a sympatizantov na Štrbskom Plese. Čím bolo stretnutie ozvláštnené, sa dočítate na ich webovej stránke.

Online stretnutie Klubu Kĺbik

Iniciatíva Klubu Kĺbik: Rodičia rodičom zorganizovať online stretnutie vyšla na výbornú. Mamičky, detičky, možno niekde za kamerou aj oteckovia rozprúdili takú živú debatu, že im takmer nestačil vyhradený čas. Vymieňali si informácie, rady, dokonca aj kontakty na lekárov. Už teraz majú naplánované ďalšie podobné stretnutie. Pre viac informácií kliknite na odkaz v nadpise príspevku.

NL Život s reumou 4/2021 vyšiel s podporou partnera: UCB s.r.o. Ďakujeme.

—————
Téma: Newsletter Život s reumou I Newsletter Život s reumou 2021

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...