> Nezaháľa v aktivitách ani miestna pobočka Košice
Nezaháľa v aktivitách ani miestna pobočka Košice

Plánovať a realizovať podujatia, akcie, stretnutia, či dokonca aj členskú schôdzu v tomto období ťažkých finančných kríz, zdražovania, životných neistôt, je veľmi ťažké. Či prísť s nejakou „atómovkou“ pre takmer 200 – člennú základňu a nesplniť ju? Členovia výboru košickej pobočky si dali predsavzatie, že radšej počkať, vsadiť na dôslednosť výberu členských príspevkov, získavať financie od darcov 2% z daní a prípadných sponzorov, aby sa akcie z plánu činnosti nemuseli selektovať, ale efektívne plniť a realizovať.

Aj napriek tomu sa aj v ostatných troch mesiacoch nezaháľalo a aspoň v tradičných aktivitách podľa možností pokračovalo.

Štátna filharmónia sprístupňuje niekedy verejnosti generálku vybraných koncertov v košickom Dome umenia, o ktorú je medzi členmi čím ďalej väčší záujem. Svedčí o tom aj aprílová generálka, z ktorej si nádherný zážitok z filmovej hudby odnieslo 20 našich členov. Veď, kto by si nechal ujsť nezabudnuteľné, až zimomriavky vyvolávajúce melódie z movies – hitov ako Gladiátor, Titanic, Vtedy na Západe, Pán prsteňov, Harry Potter, Piráti v Karibiku, a pod. Škoda, že koncertná sezóna v júni končí a generálky nie sú pred každým večerným koncertom.

Stálou aktivitou naďalej zostáva „paličkovanie“, teda nordic walking. Vyše 50 našich walkerov kroky stále zbiera, ale už nehlási, čo nie je dôležité. Ide tu o pohyb v prospech zdravia a kondície reumatikov, k čomu prispievajú aj pravidelné cvičenia dvakrát do týždňa v telocvični Átria v Košiciach.

Nasledujúce mesiace chceme v spomínaných činnostiach aj naďalej pokračovať a zároveň zrealizovať  plánované predsavzatia v prospech všetkých našich členov a úspešne zavŕšiť prvý polrok.

– dmik – 

Bc. Zuzana Bendíková, predsedníčka LPRe – MP Košice

—————
Téma: MP Košice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Pracovné stretnutie zástupcov AOPP s členmi Výboru Národnej rady Slovenskej republiky pre zdravotníctvo
Pozývame vás na webinár Compliance pacienta a vplyv na pacientmi reportované výsledky, ktorý pripravujeme na piatok 26. apríla o 17.00 hod. Bude to online vysielanie prvej Univerzity Reumy v roku 2024.
Na pozvanie poslancov Európskeho parlamentu Lucie Ďuriš Nicholsonovej a Jozefa Mihála sa aj zástupkyne LPRe SR zúčastnili v Bratislave a v Košiciach na konferencii s názvom Rovnaké postavenie ľudí so zdravotným postihnutím v krajinách Európskej únie – európske preukazy. Už...