> Nezaháľa v aktivitách ani miestna pobočka Košice
Nezaháľa v aktivitách ani miestna pobočka Košice

Plánovať a realizovať podujatia, akcie, stretnutia, či dokonca aj členskú schôdzu v tomto období ťažkých finančných kríz, zdražovania, životných neistôt, je veľmi ťažké. Či prísť s nejakou „atómovkou“ pre takmer 200 – člennú základňu a nesplniť ju? Členovia výboru košickej pobočky si dali predsavzatie, že radšej počkať, vsadiť na dôslednosť výberu členských príspevkov, získavať financie od darcov 2% z daní a prípadných sponzorov, aby sa akcie z plánu činnosti nemuseli selektovať, ale efektívne plniť a realizovať.

Aj napriek tomu sa aj v ostatných troch mesiacoch nezaháľalo a aspoň v tradičných aktivitách podľa možností pokračovalo.

Štátna filharmónia sprístupňuje niekedy verejnosti generálku vybraných koncertov v košickom Dome umenia, o ktorú je medzi členmi čím ďalej väčší záujem. Svedčí o tom aj aprílová generálka, z ktorej si nádherný zážitok z filmovej hudby odnieslo 20 našich členov. Veď, kto by si nechal ujsť nezabudnuteľné, až zimomriavky vyvolávajúce melódie z movies – hitov ako Gladiátor, Titanic, Vtedy na Západe, Pán prsteňov, Harry Potter, Piráti v Karibiku, a pod. Škoda, že koncertná sezóna v júni končí a generálky nie sú pred každým večerným koncertom.

Stálou aktivitou naďalej zostáva „paličkovanie“, teda nordic walking. Vyše 50 našich walkerov kroky stále zbiera, ale už nehlási, čo nie je dôležité. Ide tu o pohyb v prospech zdravia a kondície reumatikov, k čomu prispievajú aj pravidelné cvičenia dvakrát do týždňa v telocvični Átria v Košiciach.

Nasledujúce mesiace chceme v spomínaných činnostiach aj naďalej pokračovať a zároveň zrealizovať  plánované predsavzatia v prospech všetkých našich členov a úspešne zavŕšiť prvý polrok.

– dmik – 

Bc. Zuzana Bendíková, predsedníčka LPRe – MP Košice

—————
Téma: MP Košice

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Na letnom pobyte Klubu Kĺbik bolo veselo   
Pozývame vás na živé vysielanie Univerzity Reumy na tému „Najnovšie poznatky o vplyve stravy na reumatické ochorenia" s  gastroenterológom Doc. MUDr. Ladislavom Kuželom, PhD.
Liga proti reumatizmu SR spolupracuje na kampani Zdravie rodiny, ktorá bola v tlačovej forme distribuovaná dňa 18.9.2023 online na webe: https://www.info-zdravie.sk/campaign/zdravie-rodiny/