> O detských kĺboch
O detských kĺboch

Dávame vám do pozornosti novú web stránku: www.detskeklby.sk

Je to spoločný projekt detskej ortopédie a detskej reumatológie. Obsah tvoria nadšenci aj profesionáli vo vybraných medicínskych oblastiach Detskej kliniky Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Národného ústavu detských chorôb v Bratislave.

Na stránke budú postupne zverejňovať krátke, laikom zrozumiteľné príspevky o bežných ortopedických a reumatologických problémoch alebo liečebných postupoch u detí s ortopedickými a reumatologickými ochoreniami. Texty píšu lekári, odborníci v oblasti detskej ortopédie a detskej reumatológie. Cieľovou skupinou sú najmä rodičia detí, ktorí hľadajú základné informácie o ťažkostiach alebo novodiagnostikovanom ochorení svojho dieťaťa. Pre „skúsených“ rodičov tam sú odkazy na podstatne prepracovanejšie zahraničné stránky, ale ja spriaznená weby, ako je napr. www.mojareuma.sk

Úlohou webu detskeklby.sk je informovať rodičov detí o ochoreniach pohybového systému. Texty sú stručné a písané jednoducho, ale zároveň komplexne. Ide im o obohatenie informačného priestoru.

Klub Kĺbik

—————
Téma: Klub Kĺbik

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
24. mája 2023 o 16. hod. vás pozývame na Univerzitu Reumy #6/23.
Liga proti reumatizmu SR každoročne oceňuje činnosť miestnych pobočiek a klubov, aby dobrovoľníkov ocenila a motivovala k ďalšiemu rastu a ochote pomáhať ľuďom s reumatickými ochoreniami.
Dovoľte, aby sme vás pozvali na Univerzitu Reumy #5/23.