antigenove testy
> Objednávkový systém na bezplatné antigénové testovanie
Objednávkový systém na bezplatné antigénové testovanie

Ministerstvo zdravotníctva SR informuje:

“Na niektorých mobilných odberných miestach, určených na bezplatné antigénové testovanie, je možné využiť objednávkový systém prevádzkovaný Národným centrom zdravotníckych informácií. Objednávanie na časenky funguje v rámci odberných miest vo viacerých regiónoch Slovenska. Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že tieto odberné miesta otestujú len objednaných ľudí. Občania sa môžu objednať vyplnením formuláru na https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php, kde zvolia konkrétne miesto odberu.

Vo formulári si občan môže vybrať preferovaný dátum a miesto vyšetrenia. Po zadaní preferovanej kombinácie zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti mu príde SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania. Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom. V prípade pozitívneho výsledku je o tomto informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberových miest, ktoré slúžia predovšetkým na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov. Upozorňuje, že na odberné miesta s objednávkovým systémom nemôžu prísť bez objednania. Bez objednania možno využiť ostatné miesta.

Kompletný zoznam bezplatných miest na antigénové testovanie (s objednávkou i bez nej) nájdu občania na stránke ministerstva: www.health.gov.sk/?ag-mom.”

Kompletná správa

AKTUALIZÁCIA K 20.1.2021:

Tlačovú správu a list, ktoré Asociácia na ochranu práv pacientov SR adresovala Hlavnému hygienikovi so žiadosťou udelenia výnimiek v rámci skrinigového testovania pre rizikové skupiny pacientov nájdete tu. V článku nájdete aj kompletné uznesenia vlády platné od 17.1.2021.

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.