antigenove testy
> Objednávkový systém na bezplatné antigénové testovanie
Objednávkový systém na bezplatné antigénové testovanie

Ministerstvo zdravotníctva SR informuje:

„Na niektorých mobilných odberných miestach, určených na bezplatné antigénové testovanie, je možné využiť objednávkový systém prevádzkovaný Národným centrom zdravotníckych informácií. Objednávanie na časenky funguje v rámci odberných miest vo viacerých regiónoch Slovenska. Ministerstvo zdravotníctva upozorňuje, že tieto odberné miesta otestujú len objednaných ľudí. Občania sa môžu objednať vyplnením formuláru na https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php, kde zvolia konkrétne miesto odberu.

Vo formulári si občan môže vybrať preferovaný dátum a miesto vyšetrenia. Po zadaní preferovanej kombinácie zobrazí informácia o dostupnosti termínov. Po odoslaní žiadosti mu príde SMS s prideleným COVID-19-PASSOM a presným miestom a časom jeho antigénového testovania. Po otestovaní príde občanovi SMS s výsledkom. V prípade pozitívneho výsledku je o tomto informovaný aj príslušný Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Rezort zdravotníctva prosí občanov, aby rešpektovali objednávkové systémy/časenky jednotlivých odberových miest, ktoré slúžia predovšetkým na zabezpečenie väčšieho komfortu a plynulosti odberov. Upozorňuje, že na odberné miesta s objednávkovým systémom nemôžu prísť bez objednania. Bez objednania možno využiť ostatné miesta.

Kompletný zoznam bezplatných miest na antigénové testovanie (s objednávkou i bez nej) nájdu občania na stránke ministerstva: www.health.gov.sk/?ag-mom.“

Kompletná správa

AKTUALIZÁCIA K 20.1.2021:

Tlačovú správu a list, ktoré Asociácia na ochranu práv pacientov SR adresovala Hlavnému hygienikovi so žiadosťou udelenia výnimiek v rámci skrinigového testovania pre rizikové skupiny pacientov nájdete tu. V článku nájdete aj kompletné uznesenia vlády platné od 17.1.2021.

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Manifest EULAR 2024 - 2029 vyzýva na koordinovanú európsku reakciu na ochranu občanov z krajín Európy, systémov zdravotnej a sociálnej starostlivosti, ako aj hospodárstva pred vplyvom reumatických a muskuloskeletálnych ochorení (RMO). Manifest predstavia na kongrese EULAR 2024 vo Viedni...
Pani Ivanke, krásnej mladej žene, trvalo sedem rokov, kým sa vyrovnala so skutočnosťou, že ochorela na reumatoidnú artritídu a prestala sa ľutovať. Ako to máte Vy?
Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.