> Pracovné stretnutie RL ČR a LPRe SR
Pracovné stretnutie RL ČR a LPRe SR

 

31.08.-01.09.2013 sa uskutočnilo prvé spoločné stretnutie zástupcov Revma Ligy ČR (RL ČR) a Ligy proti reumatizmu SR (LPRe SR) v Luhačoviciach. Za účasti zástupcov z národných organizácií sa stretli členovia vedenia oboch Líg a lídri z MP a klubov. Cieľom stretnutia bolo nadviazať bližší kontakt, spoznať sa navzájom a neformálne zahájiť tohtoročné aktivity pri príležitosti Svetového dňa reumatizmu/artritídy. Program podujatia bol bohatý a tvorivý. Nosnými témami bolo priblíženie  činnosti LPRe SR a RL ČR, získavanie nových členov, zakladanie nových miestnych pobočiek/klubov.

Slovenská strana informovala o skúsenostiach z práce a získavania mladých ľudí s reumatizmom k aktívnej spolupráci. Tiež sme priblížili nový a veľmi efektívny spôsob zvyšovanie povedomia o reumatických chorobách, o spolupráci s médiami a hlavne o projekte Novinárska pocta KROK.

Prvým hmatateľným výsledkom tohto stretnutia je možnosť symbolického pripojenia sa RL ČR k tradičnému Behu a chôdzi reumatológov a reumatikov pre zdravie aj v niektorých pobočkách RL ČR už v najbližšom období pri príležitosti Svetového dňa artritídy/reumatizmu.  LPRe SR v tomto roku pripravuje už 7. ročník „Behu“ a po prvýkrát sa štafetový „Beh“ uskutoční vo všetkých 16 organizačných jednotkách (MP/K) LPRe SR, je viac ako prínosné, aby sa “Beh” stal medzinárodným podujatím a prekročil hranice SR. Centrálny „Beh“ sa po druhýkrát uskutoční  v Bratislave, kde budú vyhlásené aj výsledky v novinárskej súťaže KROK a udelená Novinárska pocta KROK 2012.

 

V miestnych pobočkách si popri „Behu“ organizátori pripravia aj sprievodný program v podobe stretnutí s členmi, rôzne benefičné a kultúrne podujatia alebo prednášky na zaujímavé témy.

Sledujte www.mojareuma.sk a dozviete sa viac.

Partnerom podujatia bola spoločnosť AbbVie s.r.o. (CZ)

 

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.