> Prieskum o benefitoch nordic walking u reumatikov
Prieskum o benefitoch nordic walking u reumatikov

Lepšia kondička, lepšie držanie tela, ohybnejšie kĺby, lepšia nálada, menej stresu.

To sú len niektoré z benefitov nordic walkingu u ľudí s reumatickým ochorením.

—————

Už teraz vlastným pozorovaním a referenciami REUMAwalkerov a REUMAwalkeriek predpokladáme, že NW pozitívne vplýva aj na zlepšenie a udržanie si kondície, lepšieho držania tela, či zlepšenia nálady a zníženia stresu. Nordic walking zlepšuje celkový spôsob chôdze a človek sa naučí chodiť kontrolovane. Svaly okolo kĺbov pracujú s väčšou intenzitou a silou, kĺb sa stabilizuje, získa väčšiu ohybnosť a zbaví sa záťaže.

Na to, aby sme nordic walking spopularizovali medzi všetkými pacientmi s reumatickými ochoreniami, ale aj presadili u odbornej verejnosti, ako vhodný a odporúčaný spôsob pravidelnej pohybovej aktivity a rehabilitácie, potrebujeme relevantné a aktuálne dáta. Pomôžete nám pri ich získavaní vyplnenením dotazníka na: https://survey.2muse.sk/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=O1982203. Termín zberu dotazníkov nášho prieskumu predlžujeme do 31. augusta 2022.
Chceme aj VÁM, ktorí ste mali doteraz dovolenku, umožniť, aby ste sa tiež mohli zapojiť a vyplniť svoje dotazníky. Aj vaša skúsenosť a názor sú pre nás dôležité. Ďakujeme!

Radi by sme Vašu účasť v prieskume aj ocenili. Ak máte záujem zúčastniť sa súťaže, ktorú organizujeme, vyplňte, prosím, Vašu e-mailovú adresu na konci prieskumu, aby sme Vás mohli zaradiť do žrebovania o nasledovné výhry:

1. Nordic walking paličky (1 pár)

2. Tričko s logom Svetového dňa reumatizmu

3. Séria kníh z produkcie LPRe SR

4. Kniha „Chronická onemocnění léčba změní“

5. Pero s logom LPRe SR

Do súťaže pridávame pre jedného respondenta aj výnimočnú a veľmi praktickú príručku, vlastnoručne podpísanú publikáciu od samotnej zakladateľky a prezidentky Slovenskej asociácie nordic walking Lucie Okoličányovej s názvom Moderný nordic walking – Kráčame za zdravím.

Vy, ktorí ste už prieskum vyplnili a chcete sa zapojiť do súťaže, pošlite nám krátku správu na liga@mojareuma.sk, kedy ste prieskum vyplnili a svoju emailovú adresu.

Zaradíme aj Vás do žrebovania o päť vyššie uvedených cien.

Vy, ktorí by ste chceli začať chodiť, ale nemáte paličky, ozvite sa nám na liga@mojareuma.sk, aby sme Vám pomohli.

ĎAKUJEME!

—————
Téma: Pohnime sa s reumou

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prvé mesiace roka sú aj obdobím príprav a konania výročných členských schôdzí (VČS) v miestnych pobočkách a kluboch LPRe SR.
Krištáľové krídlo ocení významné osoby aj v roku 2024. Medzi nominovanými za Filantropiu je aj naša predsedníčka LPRe SR Jana Dobšovičová Černáková a prezidentka AOPP Mária Lévyová. Do tretice je nominovaná Alexandra Hovancová.
Milí pacienti a pacientky s reumatoidnou artritídou,