> Prieskum Reumatoidná artritída a ja
Prieskum Reumatoidná artritída a ja

20. septembra 2021 sme ukončili zber dát v prieskume „Reumatoidná artritída a ja“. Liga proti reumatizmu na Slovensku oslovila k spolupráci na prieskume svojich členov, ale aj nečlenov – pacientov s reumatoidnou artritídou. Ďakujeme všetkým respondentom, ktorí sa aktívne zapojili a poskytli nám svoje odpovede. Milo nás prekvapil váš záujem a množstvo aktívnych respondentov, ktorí riadne dokončili vyplnenie dotazníka.

Teraz sa pracuje na vyhodnotení zozbieraných údajov. Ak ste zvedaví na výsledky prieskumu, sledujte nás tu na webe mojareuma.sk a na FB Moja reuma. Už čoskoro budeme informovať a zverejníme výsledky.

Život s reumatoidnou artritídou (RA) môže byť náročný. Už niekoľko rokov sa vám ho snažíme uľahčiť a v súvislosti s pripravovanou kampaňou by sme vás chceli poprosiť o vyplnenie dotazníka. Bez komunikácie nefunguje nič. Chceme vedieť viac o tom, ako sa vám o reumatoidnej artritíde hovorí s lekárom, s rodinou, alebo aj s priateľmi. Pripravili sme preto prieskum, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy. Ďakujeme za vyplnenie do 20. 9. 2021. Výsledky zverejníme už čoskoro.

https://www.survio.com/survey/d/Y2N9L1Y6T2O4N6R7D

Ďakujeme za zdieľanie prieskumu.

—————
Téma: Svetový deň reumatizmu I Hovorme o RA

Ďalšie články

Reumatické ochorenia patria medzi najrozšírenejšie na svete. Trpí nimi vyše 103 mil. Európanov. Na Slovensku sa odhaduje, že je to 45 – 50 tisíc pacientov. Spomedzi množstva rôznych reumatických diagnóz napr. reumatoidnú artritídu (RA) má až 26-tisíc dospelých ľudí, a každý...
Prieskum o zdravotných benefitoch nordic walkingu (NW) pre pacientov s reumatickými ochoreniami iniciovala a realizovala Liga proti reumatizmu na Slovenku (LPRe SR). O pomoc a spoluprácu sme oslovili agentúru 2muse.
26. novembra 2022 v Bratislave sa uskutočnil Šiesty ročník celoslovenskej pacientskej konferencie. Vrcholom bol slávnostný večer s oceňovaním zdravotníkov v kategóriách „Môj lekár“ a „Moja sestra“. Z rúk poslankyne NR SR Janky Žitňanskej a prezidentky Asociácie na ochranu...
Liga proti reumatizmu na Slovensku reflektuje aktuálnu situáciu v zdravotníctve SR. Nie sú nám ľahostajné žiadne problémy, s ktorými zdravotníctvo zápasí. Veľmi kritická situácia je však aj v reumatológii. Je veľký nedostatok reumatológov.