> Príležitosť pre Vás
Príležitosť pre Vás

Milí naši priatelia, obraciame sa na vás s prosbou o aktívnu spoluprácu. Ponúkame vám možnosť na sebarealizáciu.

V roku 2012 pribudne k našej zbierke pôvodných publikácii ďalšia v poradí. Iste už poznáte Boľavý Kĺbik z (2006), Kamienky z mozaiky (2008) a Kamienky z mozaiky 2 (2010).

Ak ich ešte nemáte doma a mali by ste záujem, napíšte nám, pošleme vám, …ale len do vyčerpania zásob, tak neváhajte!

Teraz zbierame nový materiál: články, úvahy, eseje, básne, …postrehy z bežného života človeka (dieťaťa, jeho rodiča i dospelého), ktorý má reumatické ochorenie. Vzácne sú aj postrehy do rodinných príslušníkov, osobných asistentov, lekárov a sestier, sociálnych pracovníkov i priateľov. Hlavnou témou by malo byť vyrovnávanie sa s JIA alebo RA, prekonávanie počiatočného šoku po diagnostikovaní až po aktuálny stav. Zaujíma nás, kedy a v akom životnom cykle vás ochorenie zastihlo, čo ste museli riešiť, ako veľmi vám to ovplyvnilo život v súkromí, pri vzdelávaní, v práci, ….ako reagovalo vaše najbližšie okolie.

Takéto postrehy, pozitívne príklady dokážu nabiť energiou ľudí, ktorí práve riešia prvé dni s ochorením, ale aj tých, ktorí prežili s chorobou takmer celý život. No nie len…, možno by ste ani neverili, aké krásne ohlasy na vaše predchádzajúce príspevky sme dostávali od ľudí, ktorí s našou diagnózou nemajú nič spoločné, …dostali sa ku knižkám sprostredkovane alebo celkom náhodou.

Vyberte si svoju tému, o ktorej by ste chceli a vedeli písať. Nebojte sa toho, že je to možno vaša prvá skúsenosť s písaním, …všetci sme raz začínali. Ak budete súhlasiť, vaše texty môže upraviť do literárnej podoby odborník. Váš text nemusí byť dokonalý či rozsiahly, čo do počtu slov, stačí, ak zachytíte podstatu pocitov a faktov.

Zhrnutie:

Text maximálne na jednu A4.

Tematicky by mal byť text zameraný na to, ako sa reuma vo vašom živote objavila, hlavne osobné, vnútorné prežívanie, aké otázky ste si kládli, …čoho ste sa obávali,…, ako ste to všetko prekonali alebo aj neprekonali, …až po dnešok, …ako ste pokročili a čo by ste odkázali druhým reumatikom – reumatičkám.

Poteší nás váš humorný nadhľad a pozitívny odkaz pre čitateľov.

Vítané sú vlastné ilustrácie a fotografie k článku.

Vo výnimočných prípadoch prijmeme aj samotné výtvarné stvárnenie vášho postrehu, ako ilustráciu. Deti s ich kresbičkami majú zelenú!!

Príspevky prejdú výberom.

Termín uzávierky 31.05.2012

Príspevky posielajte na e-mail: sekretariat@mojareuma.sk

text vo Word (ako prílohu)

fotky v JPG v najvyššej možnej kvalite

ilustrácie naskenované aj originál – (na vyžiadanie vrátime)

Vopred vám ďakujeme za ochotu a pomoc pri tvorbe nového dielka, ktoré iste opäť pomôže mnohým z nás!

za kolektív tvorcov

editorka Jana DC

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.