> PRINTO informuje
PRINTO informuje

PRINTO oslavuje 20 rokov od založenia a zverejnili novú stránku: http://www.printo.it/

Zároveň sprístupnili aj stránku pre rodičov detí s reumatickým ochorením (RO): http://www.printo.it/pediatric-rheumatology/

Cieľom tejto webstránky je poskytnutie členom PRINTO nový pohľad a ľahšiu navigáciu. Dozvieme sa tu o PRINTO sieti a ako sa zapájajú do výskumu.

Na novej stránke sú prehľadne napišané informácie o minulých a aktuálnych aktivitách, kalendár, či inštrukcie ako sa stať členom PRINTO. Novinkou je podstránka pre rodičov.

Keď sa zalogujete do členskej zóny, tak budete mat prístup k štúdiám, na ktorých PRINTO spolupracuje, priamy link na aktivity, v ktorých prípadne budete participovať. Budete si môcť stiahnuť PRINTO certifikáty a takisto je tu aj virtuálna poradňa, kde môžete zdieľať svoje dokumenty s iným a poradiť sa (nielen o nich).

Teraz niečo bližšie o stránke pre rodičov:

Je to vlastne stránka nielen pre rodičov, ale aj pre deti a mladých dospelých, ktorí majú RO. Sú tu informácie o symptómoch, diagnóze, liečbe a vplyvu RO na každodenný život pacienta. Obsahuje aj kontakty na špecializované pediatrické centra a združeniach rodičov a pacientov v každej  krajine, ktorá je členom PRINTO, číže aj o Slovensku. A dokonca sú tieto informácie v SLOVENČINE, takže aj naši angličtiny neznalí členovia majú k týmto informáciám bezproblémový prístup.

Dokonca pre Androidy sa dá stiahnuť aplikácia do mobilu: https://play.google.com/store/apps/details?id=it.printo.prdsearch.

Ďalšie články

V utorok 20. apríla 2021 o 17.00 hod. Vás pozývame do Univerzity Reumy na vzdelávací webinár s názvom: "Čo je koučing pre zdravie a ako vám môže pomôcť"
Pri odporúčaní užívania liekov je potrebné rešpektovať aktuálne odborné poznatky
JIA (Juvenile Idiopathic Arthritis) znamená detská idiopatická artritída.