> 2-roky-bolesti-pozitivne-ani-ccp-ra
2-roky-bolesti-pozitivne-ani-ccp-ra
FórumCategory: Questions2-roky-bolesti-pozitivne-ani-ccp-ra
DIana Staff asked 3 roky ago

Dobrý deň,mám 17 rokov a mám od januára 2015 bolesti končatín,,horúce končatiny,ranná stuhnosť,nevydržím stáť na nohách,ani chodiť nenormálne sa mi zhoršuje zdrav.stav,stále som unavená,všetko to začalo po angíne…..,mala som už urobenú kopu vyšetrení, no lekári tvrdia že si to vymyšľam chcem sa len obrátiť na Vás, mám negatívný Reumaticky faktor aj všetko ostatné….ale mám pozitívne Anti CCP protilatky 9,9 norma je 🙁 0-5) Moja otázka znie: je to veľmi zvýšené alebo nie? a máte niekto takú skúsenosť že by ste mali len toto pozitívne a máte reumatoidnú artritídu?prosím poradťe ,som Veľmi Vďačná za každú radu.

1 Answers

Dobrý deň, Diana, ďakujeme za Vašu dôveru a otázku. Reumatické ochorenia sa ťažko diagnostikujú a niekedy trvá zistenie diagnózy dlhšie. Netreba sa vzdávať. Skúsiť sa môžete objednať do Národného ústavu reumatických chorôb. Presný postup objednávania nájdete tu: http://www.nurch.sk/pre-pacientov/ziadost-o-vysetrenie/.
Ohľadom vašich krvných testov vám nevieme odpovedať. Sme pacienti, nie lekári. Avšak skúste si pozrieť aj našu webstránku: https://www.mojareuma.sk/reumatoidna-artritida/ alebo si pozrieť rady a názory ďalších pacientov vo FB skupine Moja & Tvoja Artritída. Táto FB skupina obsahuje hodnotné informácie nielen o reumatoidnej artritíde (RA), ale aj dôležité rady pre pacientov – https://www.facebook.com/groups/mtartritida/?ref=bookmarks.
V prípade ďalších otázok sme tu pre vás.
Tím Ligy proti reumatizmu na Slovensku